اقتصادی

امضای ۵۶۰ میلیون دلار قرارداد برای توسعه حفاری در صنعت نفت 

۵۶۰ میلیون دلار قرارداد و تفاهم‌نامه برای توسعه حفاری در صنعت نفت به امضا رسید. 

به گزارش مجله خانواده، در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، ۵۶۰ میلیون دلار قرارداد و تفاهمنامه توسط شرکت‌های تابعه انرژی سینا در حوزه بالادست صنعت نفت به امضا رسید.

در این مراسم قراداد حفاری اکتشافی در بلوک رودسر توسط شرکت حفاری شمال به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار، امضاء شد.

همچنین طی قراردادی شرکت حفاری شمال متعهد به حفاری یک حلقه چاه اکتشافی به عمق تقریبی ۵۲۰۰ متر با زمان‌بندی ۱۳ ماهه شد.

در ادامه تفاهم‌نامه تعمیر، راهبری و انتقال پروژه سکوی نیمه‌شناور ایران امیرکبیر در دریای خزر به ارزش ۱۶۰ میلیون دلار بین شرکت‌های حفاری شمال و نفت خزر امضاء شد، بر اساس این تفاهم‌نامه سکوی نیمه‌شناور ایران امیرکبیر توسط شرکت حفاری شمال مورد بازسازی قرار گرفته و سپس در بلوک اکتشاف چالوس، دو حلقه چاه اکتشافی حفر خواهد شد.

تفاهم‌نامه سوم نیز مربوط به شرکت پدکس بود که به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار امضاء شد، موضوع این تفاهم‌نامه اجرای ۱ + ۲ دستگاه حفاری با ظرفیت دو هزار اسب‌بخار به مدت ۲ سال در میدان گازی خارتنگ است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا