استان ها

برخی انتقادات از ما جهت‌دار است/ دیگر جای هیچ اشتباهی نداریم

قربانی همچنان بهترین گزینه برای تیم ملی سابر است

عضو تیم ملی شمشیربازی سابر گفت: به نظرم امین قربانی همچنان بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی شمشیربازی سابر است.

محمد فتوحی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره شرایط فعلی شمشیربازان برای حضور در جام‌جهانی بوداپست اظهار داشت: پس از بازگشت جام جهانی پادووا با نظر کادرفنی چند روزی را به استراحت پرداختیم تا از نظر ذهنی دوباره مهیای حضور در اردوها باشیم. به تازگی هم دوباره فاز جدیدی از تمرینات را استارت زده‌ایم تا برای جام‌جهانی بوداپست به آمادگی برسیم. 3 روز در آنجا یک اردوی مشترک با کشور میزبان و چند کشور دیگر داریم و پس از آن باید در رقابت‌ها شرکت کنیم.

**دیگر هیچ جای اشتباهی نداریم

وی درباره نتایج تیم ملی شمشیربازی در جام‌جهانی پادووا گفت: نتیجه‌ای که در ایتالیا گرفتیم خیلی برای ما خوب نبود و آن چنان که باید به نتیجه‌ای که مدنظرمان بود نرسیدیم. البته یکسری مشکلاتی هم بود که از بدشانسی برای ما رقم خورد اما در مجموع فکر می‌کنم این مسائل را فراموش کنیم و برای مسابقات مجارستان آماده شویم. این رقابت‌ها آخرین رویداد پیش از شروع مسابقات کسب سهمیه المپیک است و بعد از آن دیگر هیچ جای اشتباهی نداریم. مسابقات اسپانیا بیشترین اهمیت را برای ما دارد و باید در آن خوش بدرخشیم زیرا بیشترین تاثیر را برای رفتن ما به المپیک پاریس ایفا می‌کند.

**می‌خواهیم سال خوبی برای شمشیربازی رقم بزنیم

عضو تیم ملی شمشیربازی در خصوص اینکه چه هدفی را دنبال می‌کنند، تصریح کرد: تنها هدف اصلی ما رسیدن به کسب سهمیه المپیک است که مهم‌ترین هدف ما در این شرایط به حساب می‌آید و پس از آن بتوانیم از پاریس با مدال بازگردیم. البته در این میان هم باید در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم که برای ما خیلی مهم است و باید از عنوان دومی خودمان در جاکارتا در چین هم دفاع کنیم. سال جدید سال سختی برای ما است اما خداراشکر خیلی آماده هستیم. تمام بچه‌ها توانایی بالایی دارند و هر کدام می‌توانند به تیم کمک کنند حتی یک کادرفنی با دانشی هم داریم که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم و فکر می‌کنم سال خوبی برای شمشیربازی در سابر باشد تا به موفقیت‌هایی که می‌خواهیم برسیم.

**برخی موارد افراد جهت‌دار انتقاد می‌کنند

فتوحی در واکنش به انتقاداتی که از نتایج تیم ملی سابر در مسابقات می‌شود، گفت: انتقاداتی که در این مدت به تیم ما می‌شود بخشی از آن طبیعی است زیرا همیشه وقتی تیمی یا ورزشکاری به نتیجه خوبی نمی‌رسد برخی دوستان و حتی کارشناسان شروع به انتقادکردن می‌کنند و ما هم به عنوان یک ورزشکار آن را درک می‌کنیم. تا جایی که انتقادات سازنده و کارشناسی باشد آنها را بررسی و سعی می‌کنیم از آن استفاده کنیم. البته در برخی موارد هم افراد و گروه‌هایی که تعدادشان در جامعه شمشیربازی خیلی کم است واقعأ جهت‌دار انتقاد می‌کنند و به دنبال منافع شخصی هستند. این عزیزان چرا در جاهایی که به موفقیت یا حتی مدال می‌رسیم صحبت خاصی ندارند و تنها در روزهای سختی که شمشیربازی به نتیجه نمی‌رسد حضور پیدا می‌کنند و شدت انتقادات خودشان را بالا می‌برند.

**قربانی همچنان بهترین گزینه برای مربیگری تیم ملی سابر است

وی ادامه داد: البته صحبت چندانی برای این دوستان ندارم زیرا جامعه شمشیربازی نسبت به این انتقادات و مسائل شناخت پیدا کرده و خیلی به آن اهمیت نمی‌دهیم. به ما اثبات شده این دوستان توانایی بالایی ندارند و تنها با بیان انتقادات بدون کارشناسی می‌خواهند شرایط این رشته را سخت کنند. تیم ملی شمشیربازی در اسلحه سابر دوباره به روزهای خود خوب بر می گردد و حتی الان هم شرایط بدنی نداریم و در رنکینگ فدراسیون جهانی تیم دوم آسیا و امتیاز خوبی برخورداریم. شرایط ما خوب است همچنان علی پاکدامن با وجود تمام انتقادات ستاره تیم ملی است و ما به عنوان بازیکنان به کادرفنی اعتقاد داریم و می‌دانیم که قربانی همچنان بهترین گزینه‌ای است که می‌تواند در تیم ملی باشد. این قول را خواهیم داد که حتما روزهای خوبی شمشیربازی سابر به خودش خواهد دید.

**کارهای رییس فدراسیون برای اعزام ما به مسابقات ارزش بالایی دارد

ملی‌پوش سابر در پایان با تشکر از رییس فدراسیون برای اعزام آنها به تمامی مسابقات گفت: جا دارد از رییس فدراسیون شمشیربازی هم یک تشکر ویژه داشته باشم به واسطه اینکه در این شرایط سخت اقتصادی خیلی رشته‌های ورزشی با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و شرایط اعزام شدن به رقابت‌ها را ندارند و همین امر باعث گلایه آنها شده است. اما خوشبختانه ما در اسلحه سابر بدون هیچ مشکلی به مسابقات جام‌جهانی می‌رویم و چیزی که است اینکه شمشیربازی در طول سال مسابقات متعددی دارد اما باز برای اعزام با تدابیری که رییس فدراسیون در نظر گرفته مشکل خاصی نداریم و با بهترین وجه در رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنیم که برای ما ارزش بالایی دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا