استان ها

اجرای ۸۸۸ برنامه و فعالیت در قالب ۴۰ محور مختلف همزمان با دهه کرامت در استان سمنان

به گزارش خبرگزاری مجله خانواده استان سمنان ،حسن سعدالدین در نشست خبری با حضور خبرنگاران و در تبیین برنامه های بزرگداشت دهه کرامت در این استان گفت: دهه کرامت امسال با شعار “ما با شما سربلندیم” از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت برگزار می شود.

وی اعزام کاروانهایی به نقاط محختلف استان سمنان با حضور خادمیاران رضوی اظهار داشت: اعزام کاروان درمانی به منطقه کالپوش از جمله این برنامه ها است.

وی سفر خادمان حرم رضوی و برگزاری جشن های زیر سایه خورشید را نیز از دیگر برنامه های مهم بزرگداشت دهه کرامت در استان سمنان بیان کرد.

وی با اشاره به بین الحرمین بودن استان سمنان و حضور و تردد زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) گفت: دو طرح سپاس معلم ویژه دهه کرامت در این استان در حال برگزاری است و بر اساس آن با همکاری آموزش و پرورش از ۵۰ نفر از معلمان این استان با اهدای آستان قدس رضوی تجلیل می شوند.

سعدالدین اعزام ۳۰ تن از معلمان و کارگران به مشهد مقدس برای زیارت حرم رضوی را از دیگر برنامه ها برشمرد و ادامه داد: جشن خادمیاران همراه با تجلیل از خادمیاران نمونه ۲۶ اردیبهشت در سمنان برگزار خواهد شد.

وی، برگزاری نشست های ادبی و شعرخوانی، گسترده کردن سفره مهربانی با اطعام ۲۰ هزار نفر، گلباران مزار شهدا، آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد و برگزاری جشن های ویژه دختران را از دیگر برنامه های مهم مدیریت کانون های خدمت رضوی در استان سمنان برشمرد.

برنامه های بزرگداشت دهه کرامت از سالروز فرخنده میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) تا سالروز ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) برگزار می شود.

در استان سمنان قریب شش هزار خادم و یاور رضوی فعالیت دارند که از این تعداد بیش از پنج هزارنفر آنها را خادمان رضوی شامل می شوند.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا