استان ها

اتمام پروژه های راه های مواصلاتی و مرزی آذربایجان غربی تسریع می شود

مجله خانواده/ آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: احیای بار در حوزه راه آهن باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و در نتیجه کاهش قیمت کالاها می شود.

محمدصادق معتمدیان همچنین در جلسه شورای محلی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در هفتم مهرماه از اقتصادی‌سازی زیرساخت‌های ریلی کشور خبر داد و یادآور شد: بخش راه آهن باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و در نتیجه کاهش قیمت کالاها می شود وارد آذربایجان غربی شوید.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت های مرزی کشور خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه های مرزی و راه های ارتباطی آذربایجان غربی به منظور تسهیل واردات و صادرات به منظور روان سازی مبادلات تجاری در مرزها تسریع می شود.

معتمدیان همچنین با اشاره به عملیات تکمیل ایستگاه برای فعالیت اقتصادی حوزه راه آهن کشور، افزود: یکی از عوامل اصلی گرانی کالا، هزینه حمل و نقل است که با آماده سازی زیرساخت ها می توان آن را ارزان کرد. ایستگاه حمل و نقل ریلی کالا واردات و صادرات آذربایجان غربی هستیم.

وی در ادامه بر ضرورت حمل و نقل هوایی کالا تاکید کرد و افزود: ما از سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی و هوایی استقبال می کنیم. این در نهایت به نفع مردم و تولید دولت است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به پیگیری مسائل بخش خصوصی و تولیدکنندگان در سطح ملی و کشوری، ادامه داد: نظرات بخش خصوصی در زمینه های مختلف جمع آوری شده و برای تصمیم گیری به دولت و وزارتخانه ها ارسال می شود – دولت های ایجاد کننده و در حال توسعه.

معتمدیان همچنین بر تسهیل فرآیند پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی و کشاورزی توسط بانک ها تاکید کرد و افزود: بانک ها باید با کوتاه کردن مدت پرداخت تسهیلات از سرمایه گذاری و اقدام در بخش خصوصی و کشاورزی حمایت کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا