غفوری: هیچ خصومت شخصی با نکونام ندارم

کاپیتان پیشین استقلال تهران گفت: حق نداریم خصومت شخصی را نسبت به تیم بزرگی همچون استقلال وارد کنیم. اگر نیاز باشد که روزی شخصی صحبت کنم حتما شفاف‌سازی خواهم کرد.

به گزارش مجله خانواده، کلاس مربیگری فوتبال درجه A آسیا در تهران از ۲۴ خرداد به مدت هشت روز در مرکز ملی فوتبال و با حضور مربیان نخبه لیگ برتر، بازیکنان و پیشکسوتان فوتبال برگزار می‌شود. در این دوره جلال حسینی، وریا غفوری، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، اشپیتیم آرفی، ادموند بزیک، مهدی هاشمی‌نسب، حسین ماهینی، محمد برزگر، رحمان احمدی، نادر غبیشاوی، مجید ایوبی و منتخبان دیگری از لیگ برتر و ملی حضور دارند.

وریا غفوری در حاشیه مراسم افتتاحیه این دوره اظهار کرد: امروز روز اول دوره مربیگری است. امیدوارم بتوانیم از تجربه اساتید و دانش آنها استفاده کنیم و این دوره را به‌خوبی و خوشی به پایان برسانیم.

او درباره شرایط خودش و اینکه چقدر امیدوار است در چرخه مربیگری قرار بگیرد، گفت: دنیای مربیگری خیلی متفاوت از دنیا بازی‌کردن است ابتدا سعی می‌کنم دانش خود را ارتقاء دهم، این دوره‌ها را سپری کنم و سپس در یک فرصت عالی وارد چرخه مربیگری شوم و به سهم خودم بتوانم به فوتبال کمک کنم.

غفوری درباره شرایط استقلال و قهرمان‌نشدن این تیم خاطرنشان کرد: به عنوان یک استقلالی تمام دغدغه‌ام استقلال است و همیشه دوست دارم پرچم این تیم بالا باشد. با تمام وجودم برای این تیم بازی کردم و قلبم همیشه با  این تیم بوده. الان که در این چرخه نیستم مثل هوادار ناراحت می‌شویم و دوست داریم تیم‌مان قهرمان شود و استقلال باشخصیتی داشته باشیم؛ استقلالی که به آن می‌بالیم. هر چه گفتم درباره این تیم نقطه‌نظراتم بود. به اعتقاد من نظر هر کسی محترم است. من هم به هلدینگ یک توصیه داشتم امیدوارم که اتفاقات در انتها خروجی باشد که استقلال در ادامه پیشرفت داشته باشد تا به آن ببالیم و به آن افتخار کنیم تا هواداران لحظات و خاطره خوبی را تجربه کنند. ملاک فقط قهرمانی نیست آن چیزی که برای تیم ما اهمیت دارد شخصیت تیمی است که تمام هواداران طی این سال‌ها و ۸۰ سال قدمت به آن بالیده اند. امیدوارم در ادامه این تیم موفق باشد و بیشتر مایه افتخار باشد برای هواداران استقلال.

او درباره مشکلاتش با جواد نکونام گفت: اگر می‌خواستم شخصی صحبت کنم اصلا طور دیگری صحبت می‌کردم. بحث من اصلا شخصی نبود. اگر نیاز باشد که روزی شخصی صحبت کنم شفاف‌سازی خواهم کرد. به عنوان یک دوستدار استقلال نظرات خود را بیان کردم و امیدوارم تاثیر و خروجی خوبی برای این تیم بزرگ داشته باشد. اصلا و شدیدا این را رد می‌کنم که خصومت شخصی وجود دارد. ما حق نداریم خصومت شخصی خود را نسبت به تیم بزرگی همچون استقلال وارد کنیم. هیچ بازیکن و مربی‌ای حق ندارد سهمی بخواهد چون این تیم برای مردم است، میلیون‌ها عاشق دارد و این دور از انصاف است که کسی بخواهد خصومت شخصی نسبت به این تیم داشته باشد. هر کسی که می‌تواند باید به این تیم کمک کند و هر کسی هم که نمی‌تواند بالاخره گذر زمان، مردم و اتفاقات و رسانه‌ها هستند و همه چیز ثبت و مشخص می‌شود که هر کسی با چه قصدی صحبت کرده یا چه کاری انجام داده است.

بازیکن پیشین استقلال در پاسخ به این پرسش که چه تفاوتی بین استقلال جواد نکونام و فرهاد مجیدی دید، خاطرنشان کرد: من دوست ندارم امروز درباره تفاوت‌ها صحبت کنم فرهاد مجیدی برای من یک شخصیت فوق العاده قابل احترام است کاری کرد کارستان یعنی رکورد زد و قهرمانی به دست آورد و سرش بالاست. نه فقط من بلکه وظیفه تمام اهالی فوتبال این است که با احترام راجع به او صحبت شود. فرهاد مجیدی جایگاه خود را در بین هواداران استقلال دارد. دوست ندارم مقایسه ای داشته باشم و امیدوارم در انتها استقلال به این نتیجه برسد که مدیران و کسانی که امروز تصمیم‌گیرنده برای این تیم هستند به این نتیجه برسند که این تیم رشد و ارتقاء پیدا کند و در انتها بتواند جام کسب کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فصل آینده او را در نیمکت یکی از تیم‌های لیگ برتری خواهیم دید یا خیر، افزود: این تصمیم من نیست و باید از مدیران باشگاه ها بپرسید. ما آمده‌ایم دوره مربیگری خود را بگذرانیم تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

غفوری در پایان افزود: در طول هفته استقلال را حمایت کردم و تصورم این بود که بعد از نتیجه تساوی استقلال به حمایت همه جانبه نیاز دارد من هم وظیفه خود دانستم که هم حمایت خود را از استقلال اعلام کنم و هم این که یک انرژی مثبت به بازیکنان بدهم و یک شعور و هیجان به هواداران منتقل کنم، به همین خاطر در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردم که متاسفانه مشکلاتی پیش آمد و نتوانستم مثل بقیه دوستان در جایگاه حضور پیدا کنم. البته پرداختن به آن درست نیست، امیدوارم این مشکلات حل شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا