کتاب «کنعان» منتشر شد – مجله خانواده

کتاب «کنعان» روایتی از عشق و دلدادگی شهید مدافع حرم سیدعلی زنجانی است که به قلم علی‌علی‌بیگی نگاشته شده و توسط انتشارات خط مقدم منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش مجله خانواده، در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: رنگ زندگی برای سیدعلی وقتی تغییر کرد که عشق «دعا» دختر لبنانی را تجربه کرد، اما سیدعلی قبل از «دعا» عاشق خاک وطنش سوریه بود. سیدعلی از پدری ایرانی و مادری لبنانی بود که در سوریه به دنیا آمده بود. اشتیاق سیدعلی برای حفظ خاک محبوبش آن‌قدر عمیق و ریشه‌دار بود که به خاطرش همه چیز را رها کرد.

نویسنده این اثر برای مصاحبه با دوستان شهید، به حلب سوریه رفته و روزهای پرفراز و نشیبی را در آنجا تجربه کرده است. روزهایی که نتیجه آن کتاب خوش‌خوان و جذاب «کنعان» است.

سیدعلی زنجانی تا سن ۱۳ سالگی در زینبیه کنار حرم عمه‌سادات زندگی کرد و پس از فوت پدر همراه با مادر به لبنان سفر کرد و برای تعلّم دروس حوزوی نزدیک ۵ سال به ایران سفر کرد. پس از چند سال به لبنان برگشت و ازدواج کرد، از زمان شروع فتنه در شام در کنار حرم عمه سادات، مشغول به دفاع از حرم شد تا اینکه در تاریخ نهم اسفندماه ۱۳۹۸ توسط بهپادهای آمریکایی در ادلب سوریه به شهادت رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا