فرهنگ و هنر

هتل و فروشگاه در فرودگاه شیراز احداث می‌شود

مجله خانواده/فارس سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز و حجم پروازها، ساخت هتل و فروشگاه یا نمایشگاه دائمی در این مکان در دستور کار قرار دارد.

سید مهدی خادمی در حاشیه بازدید از فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز گفت: فرودگاه به ویژه فرودگاه‌های بین‌المللی به عنوان نخستین پنجره ورود به کشور، ما را در معرض قضاوت مخاطب و مسافران داخلی و خارجی قرار می‌دهد و یک فرصت مناسب برای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها است. 

به نقل از استانداری فارس، خادمی ادامه داد: استان فارس با توجه به موقعیت استراتژیکی که در هاب جنوب کشور و ارتباط با کشورهای حوزه خلیج فارس دارد و خط ترانزیتی که به کشورهای حوزه قاره اروپا و آمریکا انجام می‌شود یک فرصت و امکان خوب است که بتوانیم برای زمینه جذب مخاطب از این ظرفیت استفاده کنیم. 

وی با بیان اینکه از ظرفیت‌های موجود در این فرودگاه و توانمندی‌ و پتانسیل‌های اقتصادی، تجاری، بازرگانی و فرهنگی فارس برای جذب مخاطب می‌توان بهره برد، گفت: با توجه به مقاصد پروازی مستقیم و پروازهای ترانزیتی از فرودگاه شیراز به بسیار از فرودگاه‌های بین المللی در دیگر کشورها و بالعکس، وجود یک هتل در فرودگاه شیراز به عنوان یک نیاز احساس می‌شود و این ظرفیت نیز به شکل ویژه در فرودگاه شیراز وجود دارد. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در جریان بازدید روز گذشته از فرودگاه شیراز بسته ایجاد یک هتل بین‌المللی در فرودگاه شیراز در اختیار ما قرار گرفت که پیگیری می‌کنیم تا یک سرمایه گذار توانمند و دارای اهلیت را برای این کار جذب کنیم.

خادمی افزود: همچنین بحث ایجاد یک نمایشگاه یا فروشگاه بزرگ دائمی از محصولات تولیدی استان در فرودگاه شیراز نیز مورد مطالعه قرار گرفته و بسته سرمایه‌گذاری در این زمینه را نیز در اختیار داریم و از سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در این حوزه دعوت می‌کنیم. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندرای فارس ادامه داد: ظرفیت‌های دیگری نیز در فرودگاه شیراز وجود دارد که برنامه ریزی‌های متناسبی را با همکاری مدیریت فرودگاه و کارکنان آن در دست مطالعه و اجرا خواهیم داشت.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

با استفاده از طنز و مرورگرهای زبانی، داستان‌هایی را می‌سازم که عقل و همچنین قلب شما را به لرزه درمی‌آورد.
دکمه بازگشت به بالا