عمومیکسب و کار برتر

کدام تسبیح ثواب بیشتری دارد؟

با تسبیح های گران قیمت و خواص ویژه آنها آشنا شوید!

اگر برای عبادت و مناجات خود از استفاده می‌کنید حتما برایتان مهم است بدانید که چه مدل از تسبیح‌ها از ارزش و قیمت بالایی برخوردارند. در این مقاله ما قصد داریم شما را با تسبیح های گران قیمت و ارزشمند آشنا کنیم و از ویژگی گرانترین تسبیح های دنیا برای شما صحبت کنیم. آشنایی با گران قیمت ترین تسبیح باعث می‌شود تا شما خرید تسبیح خود را با شناخت و اطمینان بیشتری انجام دهید.

گرانترین تسبیح جهان چیست؟

گرانترین تسبیح جهان در دست یک هنرمند لبنانی به نام ناجی اوبا ساخته شده است. نام این تسبیح تسبیح الرحمن است و در ساخت آن بیش از 16 هزار یاقوت و مرواید به کار رفته است. تسبیح الرحمن علاوه بر ارزش مادی دارای ارزش معنوی نیز هست زیرا نام‌های خداوند روی آن حک شده است. تسبیح الرحمن قرار است به‌عنوان گران قیمت ترین تسبیح در کتاب گینس ثبت شود.

لیست گرانترین تسبیح های دنیا

شناخت گرانترین تسبیح های دنیا برای دوستداران تسبیح بسیار جذاب است. در ادامه شما را با تعدادی از گران قیمت ترین تسبیح های جهان به‌طور کامل آشنا خواهیم کرد.

Which rosary is more rewarding

تسبیح های کهربا

از جمله تسبیح های گران قیمت در بازار هستند که به رنگ‌های مختلفی هم‌چون زرد، کرم، قهوه‌ای، سیاه، خاکستری و… دیده می‌شوند. اگر می‌خواهید صاحب گران قیمت‌ترین تسبیح کهربا شوید باید دقت کنید که ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

تسبیح قیمتی کهربا اصل 33 دانه

  • تسبیح قیمتی کهربای انتخابی شما باید از سنگ طبیعی کهربا ساخته شده باشد و دارای تراش باشد.
  • اگر رنگ تسبیح کهربا سفید یا زرد باشد، ارزشمندتر خواهد بود.
  • گران قیمت ترین تسبیح کهربا نباید اثری از حباب یا رگه بر روی خود داشته باشد.
  • هر قدر درخشش و شفافیت تسبیح کهربا بیشتر باشد ارزش و قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

تسبیح یسر حجاز

یکی از خاص‌ترین انواع تسبیح‌ قیمتی، است زیرا از فشرده شدن یک گیاه دریایی ساخته می‌شود.

تسبیح یسر حجاز با نقره کوبی زیبا

از آنجا که گیاه یسر به میزان زیاد در دسترس نیست ممکن است برخی فروشندگان تسبیح های یسر را به‌صورت ترکیبی درست ‌کنند. یعنی نیمی از تسبیح را با یسر و نیم دیگر آن را با مواد شیمیایی شبیه یسر پر ‌کنند. جالب است بدانید تسبیح یسر حجاز بویی شبیه به جوهر دارد و برخی به دلیل این بو طرفدار این تسبیح هستند.

تسبیح شاه مقصود

محال است کسی به داشتن تسبیح علاقه‌مند باشد و را نشناسد. تسبیح شاه مقصود با داشتن قیمت بالا، طیف رنگی متنوع و خواص فراوان جزو تسبیح های گران قیمت به‌شمار می‌آید. این تسبیح ارزشمند به رنگ‌های زرد، سبز زیتونی، قرمز، مشکی و نباتی در بازار به چشم می‌خورد و نمونه‌های زرد رنگ آن نسبت به سایر رنگ‌ها گران‌تر و ارزشمندتر هستند.

تسبیح شاه مقصود قدیمی و خوش رنگ

محل اصلی برای تولید تسبیح های شاه مقصود کشور افغانستان است. که با مدل‌هایی به نام‌های زرد رنگ اصلی افغانی کابلی و زرد رنگ اصلی افغانی جلال آبادی شناخته می‌شوند. این دو مدل از کیفیت و ارزش بالایی برخوردارند و قیمت آنها در حد میلیونی است.

تسبیح های فیروزه

سنگ فیروزه از جمله سنگ‌های قیمتی و ارزشمند است که اگر در ساخت یک تسبیح به کار رود ارزش آن را چندین برابر می‌کند. طیف رنگی سنگ فیروزه در تسبیح‌ها ممکن است از آبی آسمانی تا سبز خاکستری متغیر باشد. اما اگر می‌خواهید بهترین و ارزشمندترین رنگ از آن شما شود بهتر است دقیقا رنگ فیروزه‌ای را برای خود انتخاب کنید.

تسبیح فیروزه نیشابوری اصل قیمتی

با توجه به اینکه جزو لوکس‌ترین تسبیح‌ ها و گرانترین تسبیح های دنیا محسوب می‌شود مهم است از اصل بودن آن مطمئن شوید. دو روش زیر به شما کمک می‌کنند تا بتوانید تسبیح فیروزه اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص دهید.

  • برای تشخیص تسبیح فیروزه اصل می‌توانید یک وسیله کوچک فلزی مانند سنجاق یا سوزن را ابتدا در برابر حرارت و بعد بر روی تسبیح قرار دهید. اگر در اثر نزدیکی وسیله گرم شده با تسبیح، بوی ناخوشایند سوختگی ایجاد شد. مطمئن باشید تسبیح شما از سنگ فیروزه ساخته نشده و متاسفانه جنس آن پلاستیکی است.
  • تسبیحی که از سنگ فیروزه اصل و خالص تشکیل شده باشد در مقابل نور آفتاب تغییر رنگ نمی‌دهد. چنان‌چه رنگ تسبیح شما در برابر نور خورشید تغییر کرد باید به اصل بودن آن شک کنید.

انواع تسبیح بر اساس تعداد دانه ها

همه ما از مادربزرگ ها و یا پدر بزرگ هایمان ذکر گفتن با تسبیح را یاد گرفته ایم. اما جالب است بدانید که تعداد دانه های تسبیح می تواند به نوع ذکر شما نیز مرتبط باشد. انواع تسبیح بر اساس تعداد دانه به قرار زیر می باشد:

1_ تسبیح معمولی: این تسبیح 99 دانه می باشد یعنی سه تا دسته ی 33 تایی از دانه های تسبیح که از یک دیگر به کمک مهره ای کوچک تر جدا شده اند. تسبیح معمولی اغلب بیشتر در خانه ها و یا مساجد به چشم می خورد.

2_ تسبیح اصلی: اگر تسبیحات خانم فاطمه زهرا را همیشه بر زبان دارید بهتر است تا از تسبیح اصلی که در آن تنها 33 مهره به بند کشیده شده را، با خود به همراه داشته باشید.

3_ تسبیح هزار دانه ای: این تسبیح همان طور که از اسم ان مشخص بوده، بسیار بلند می باشد و برای افرادی که همیشه در حال ذکر گفتن هستند و یا تعداد زیادی ذکر نذر می کنند، مناسب می باشد. انتخاب تسبیح بر اساس تعداد مهره ها بستگی به کارایی آن برای شما خواهد داشت.  تسبیح جز ثابت جا نماز های هر مسلمانی می باشد

تسبیح تربت

یکی از معروف ترین انواع تسبیح ها می باشد. دانه های آن از خاک متبرک شده ی تربت ساخته شده که ارزش ان را  دو چندان نموده است. این تسبیح یکی از بهترین سوغاتی های کربلا می باشد و خاص همان جا بوده است. علت محبوبیت تسبیح تربت، عطر بخصوص آن می باشد. برای اطمینان از خرید خود می توانید کمی در دانه های آن دمیده و سپس عطر آن را بو نمایید. تسبیح تربت از نظر قیمتی نیز بسیار مناسب می باشد.

 مزایا: خاص کربلا بوده و متبرک شده می باشد.

 معایب: دانه های آن در صورت ضربه، به راحتی خورد می شوند. تسبیح تربت یکی از معروف ترین انواع تسبیح ها می باشد

تسبیح حضرت ام البنین

تسبیح حضرت ام البنین که به تسبیح رنگارنگ نیز معروف می باشد، یکی از پر طرفدار ترین انواع تسبیح در بین مسلمانان می باشد. تنوع رنگ و رنگ بندی های بی نظیر آن، چشم هر خریداری را به خود خیره می کند. درباره آن روایت های متفاوتی وجود دارد. برخی می گویند حضرت ام البنین دانه های باقی مانده از تسبیح های پاره شده را بند می کرد و برای خود، تسبیحی نو می ساخت. از آن پس تسبیح های رنگا رنگ به تسبیح ام البنین معروف شده اند. به دلیل زیبایی آن، یکی از بهترین سوغاتی ها برای عزیزانتان خواهد بود.

شاه مقصودی از دیگر انواع تسبیح

سنگ این تسبیح بسیار خاص می باشد. به گونه ای که ارزش آن با گذر زمان همانند قالی های کرمان، بیشتر می شود. مرکز اصلی ساخت این سنگ در قندهار و جلال آباد می باشد.  رنگ این سنگ، سبز و زرد می باشد که از نظر ارزش گذاری، رنگ زرد آن در اولویت می باشد. هر چه این تسبیح بیشتر در دست قرار بگیرد و استفاده شود، بر قیمت آن افزوده تر می شود. چرا که سنگ های آن، با مرور زمان شفافیت و زیبایی خود را نشان می دهند. از آن گذشته خاصیت پادزهری این سنگ نیز دلیل دیگری برای خاص بودن آن می باشد. پس اگر در میان انواع تسبیح ها تصمیم به خرید تسبیح شاه مقصودی دارید، پیشنهاد می کنیم تا انواعی ازآن را که چندیدن دست گشته را خریداری نمایید.

نتیجه گیری در مورد تسبیح های گران قیمت

تسبیح های کهربا، یسر حجاز، شاه مقصود و فیرزوه از جمله تسبیح های گران قیمت در بازار هستند که از ارزش مادی و معنوی فراوانی برخوردارند. هر یک از این تسبیح‌ها بسته به نوع تراش، درخشش و میزان خالصی که دارند با قیمت‌های مختلف در بازار به فروش می‌رسند که باید مدل جنس و قیمت تسبیح و سایر اطلاعات آن را بخوبی بررسی کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

دکمه بازگشت به بالا