عمومی

لاکچری بودن همه چیز ماست!

تجمل برای ما همه چیز است! و ردیف کردن اعداد در کنار جاده واجب تر از نان شب است. حالا اگر نوزاد نارس به دنیا بیاورید و چند میلیون دیگر برای تاریخ عروسی خود خرج کنید، مهم نیست.

مجله خانواده پلاس: امروز یک سالگرد ویژه در ایران است. دو سال پیش در چنین روزی 18 شهریور 1392 در رند، ایرانیان برای به دنیا آوردن فرزندان خود پشت درب اتاق های زایمان صف کشیدند و در عرض 24 ساعت 3000 نوزاد به دنیا آوردند، تعداد نوزادان متولد شده، رکورد جدیدی را ثبت کردیم. در ژاپن.

اما آیا فقط به ثبت تاریخ تولد روندو مربوط می شد؟پاسخ منفی است! در زندگی مدرن امروزی، ارزش های انسانی با گذشته بسیار متفاوت است، تبدیل به یک چیز شده است. پس چرا اینقدر ارزشش افت کرده؟

معنای زندگی در ادراک و تفسیر انسان دستخوش دگرگونی شگرفی شده است

دکتر محمد رحیمی، جامعه شناس و استاد دانشگاه به این موضوع معتقد است. فرآیند تغییر اجتماعی که ارزش ها و نگرش های جامعه را هدایت می کند. دیدگاه مردم در مورد اینکه چرا تاریخ رند برای مردم جامعه مدرن تا این حد ارزشمند شده است، مانند تاریخ تولد رند، تاریخ ازدواج و ازدواج رند، شماره تلفن همراه رند، شماره پلاک رند و… معنای زندگی از نظر معنا و مفهوم تفسیر دستخوش تغییرات شگرفی شده است.

وی ادامه داد: معنای زندگی این است که مردم چگونه آن را تفسیر می کنند و چگونه با آن روبرو می شوند، در ادبیات جامعه شناسی هر فردی با توجه به سرمایه اجتماعی و فرهنگی خود زندگی را تفسیر می کند، اینکه تاریخ رند در جامعه ما به نوعی تبدیل به یک ارزش شده است و در واقع یک معیار غرور، نشان می دهد که این پدیده برای چشم و ذهن طیف وسیعی از افراد جامعه امری عادی و خوب است.نسل جدید با باورها و ارزش های جدیدی که به دنبال خلق کردن است، معنای جدیدی به زندگی ارائه می دهد. ما به عنوان سبک زندگی لوکس می شناسیم.

مجلل بازی کنید و آرزوهای خود را جمع کنید!

این جامعه شناس درباره رونق اخیر فرهنگ تجمل گرایی توضیح می دهد: نسلی که می خواهد زندگی کند، آنطور که دوست دارد زندگی کند، می خواهد دنیا را تغییر دهد، اما شناخت ما از آنها بسیار محدود است. اصطلاحات پدیدارشناسی می گویند که برای درک معنای زندگی از دید مردم، باید وارد دنیای ذهنی و زندگی آنها شد و پدیده ها را آن گونه که هستند دید.

دکتر رحیمی معتقد است: اما دلیل تغییر و سطحی شدن ارزش‌های افراد مدرن این است که همانطور که جامعه سنتی قوانین خاص خود را دارد، جامعه مدرن نیز قوانین خاص خود را دارد و افراد باید این شرایط را داشته باشند، زیرا با سازگاری جامعه را درونی می‌کنند. به هنجارها و هنجارها. اما زمانی که افراد نمی توانند خود را با تغییرات اجتماعی و فرهنگی جامعه تطبیق دهند، با چالش های جدیدی مواجه می شوند و برای غلبه بر آنها سعی می کنند خود را با نمادهای کاذب جایگاهی به دیگران و جامعه نشان دهند.

در 22 فوریه 2022 چه اتفاقی افتاد؟

وی با بیان اینکه گذار از سنت به مدرنیته مشکلات خاص خود را دارد، گفت: مردم از یک سو دارای ارتباطات سنتی و از سوی دیگر با تغییرات مدرن روبرو هستند و در این تضاد اجتماعی با تغییر دیدگاه ها، مجموعه جدیدی از ارزش های اجتماعی مواجه شدیم. ظهور می کند. این مرحله (یعنی وضعیت انتقالی) نیاز به اجتماعی شدن دارد. افراد در مؤسسات آموزشی نحوه مواجهه با چالش ها و سبک زندگی خود را مدیریت می کنند. شما باید یاد بگیرید که چگونه.

اگر چنین وضعیتی را در سراسر جهان می بینید به این سوال پاسخ دهید. وی گفت: با توجه به اینکه آیا این سبک زندگی مختص ما ایرانیان و جهان سومی است، چند ماه پیش از Landdate (22 فوریه 2022) پرسیدم، باید بگویم که در این روز شاهد تولد نارس نیز بودم. نسل های جوان ناشی از تغییرات تکنولوژیکی، تسهیل ارتباطات و افزایش رفاه نسبی است.

وی همچنین گفت: جوامع توسعه یافته از این تغییرات آگاه هستند و تغییرات اجتماعی و فرهنگی را به خوبی مدیریت کرده اند به طوری که رفتار روزمره مردم بر اساس عقلانیت است. آنهایی که آگاهانه، اغلب بر اساس تأمل و محاسبه عقلانی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا