عمومی

سامانه‌ «سانا» ویژه مهندسین ناظر در کرمانشاه راه‌اندازی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، نادر نوروزی بعد از ظهر سه شنبه در نشست رونمایی از سامانه «سانا» که با حضور رئیس سازمان فاوای شهرداری و رئیس و اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در شهر کرمانشاه دنبال می‌شود، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز است.

وی افزود: در گذشته اکثر پرونده‌ها و پروانه‌های صادر شده به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می‌شد و در بررسی این فرایند مشخص شد که عدم وصول گزارش مهندسین ناظر یکی از اسباب تخلفات است.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: با سامانه‌ای که طراحی و امروز راه‌اندازی شد گزارش مهندسین ناظر به صورت مستقیم توسط این سامانه در اختیار مسئولین فنی شهرداری قرار می‌گیرند.

نوروزی تشریح کرد: این سامانه موجب افزایش نظارت بر این موضوع و شفافیت، همچنین افزایش سرعت و سهولت کار است و گام مؤثری در راستای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در شهر کرمانشاه برداشته شده است.

وی تأکید کرد: این کار بخشی از هوشمندسازی شهرداری و شهر کرمانشاه است و در تلاشیم تمام امور شهرداری از طریق سامانه‌ها و فضای دیجیتال انجام شود که سهولت و سرعت در کار را در پی دارد.

شهردار کرمانشاه بیان کرد: در حوزه دولت الکترونیک جز شهرهای پیشتاز هستیم و کابل کشی فیبر نوری توسط شرکت آسیاتک در شهر کرمانشاه آغاز شده که تا انتهای سال مجموعه کابل کشی به طول ٢٨٠ کیلومتر انجام می‌شود.

وی اذعان کرد: با اجرای این طرح تمام منازل، اماکن مسکونی و تجاری به اینترنت پر سرعت با سرعت ۵۵ برابر دست پیدا می‌کنند.

نوروزی با بیان اینکه اینترنت پرسرعت در امور اداری و کسب و کار مؤثر است، گفت: طی جلسه‌ای که در این حوزه با شرکت آسیاتک و معاون وزیر ارتباطات برگزار شد قسمتی از موضوعات بررسی و پیشرفت خوبی حاصل شده است.

دکمه بازگشت به بالا