سلامت و تندرستی

چرا پوشش عجیب جنگنده روسیه جنجالی شد؟/ عکس

به گزارش خبرگزاری مجله خانواده، سوخو ۳۴ فولبک یکی از کارآمدترین جنگنده‌های روسیه نیز با تایر خودرو پوشانده شده است. پدیده‌ای که جنجال زیادی به پا کرده است اما هنوز دلیل آن مشخص نشده است.

پیش از این تصاویر ماهواره‌ای از بمب‌افکن‌های توپولف تو-۹۵ در رسانه‌ها منتشر شده بود که چیدمانی از تایر خودرو روی بال‌هایشان خودنمایی می‌کرد.

این لاستیک‌ها بحث‌های داغی را در فضای مجازی به راه انداخت که دنبال پیدا کردن دلیل این حرکت عجیب و غیرعادی بود.

هنوز بحث‌ درباره پوشش این بمب‌افکن‌های قدیمی سرد نشده بود که تصویری از جنگنده سوخو ۳۴ فولبک با همان استراتژی در فضای مجازی منتشر شد.

چرا پوشش عجیب جنگنده روسیه جنجالی شد؟/ عکس

کانال تلگرامی فایتربمبر که مدعی ارتباط با ارتش روسیه است این تصویر را منتشر کرد.

برخی مدعی شده‌اند که این لاستیک‌ها قرار است پرنده‌های ارزشمند روسیه در مقابل حملات پهپادی مثل آنچه در فرودگاه روستوف رخ داد محافظت کند. هر چند بسیاری به کارآمد بودن این شیوه به دیده شک می‌نگرند اما به باور برخی در نبود شلترهای باید به گونه‌ای از این هواگردها مراقبت کرد.

بیشتر بخوانید:

در این میان برخی نیز کاربردهای دیگری چون مخفی کردن هواپیما از دید رادار را دلیل این کار می‌دانند که در این مورد نیز کارآیی لاستیک‌ها مورد مناقشه است.

در نهایت برخی باور دارند که این لاستیک‌ها شاید به عنوان وزنه‌ای برای حفظ تعادل هواپیما هنگام تعمیرات و بازکردن برخی قطعات سنگین مورد استفاده قرار گرفته‌اند که این گزینه نیز چندان محبوب کارشناسان امر نیست.

چرا پوشش عجیب جنگنده روسیه جنجالی شد؟/ عکس

۵۸۵۸

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا