سلامت و تندرستی

واکنش هوش مصنوعی به حادثه تیراندازی جنجال بپا کرد

این ایمیل به نقل از ربات چت هوش مصنوعی خواستار ترویج فرهنگ همگرایی پس از وقوع حادثه تیراندازی در دانشگاه میشیگان شده بود. اما دانشجویان این پیام هوش مصنوعی را به شدت توهین آمیز ارزیابی کرده و معتقد هستند که یک چنین اظهارات حساسی نباید از سوی یک ربات چت مصنوعی (AI chatbot) بیان شود بلکه خودمد یران باید نظر خود را در این باره منعکس کنند.
بسیاری از افرادی که فکر می کردند استفاده از هوش مصنوعی برای نوشتن مطالبی بسیار حساس نامناسب است، این ایمیل را منزجر کننده توصیف کرده‌اند. به گزارش وایس، در این ایمیل آمده است: در پی تیراندازی‌های میشیگان، اجازه دهید به عنوان یک جامعه گردهم بیاییم تا تعهد خود را برای مراقبت از یکدیگر و ترویج فرهنگ فراگیری در محوطه دانشگاه خود تأیید کنیم. با انجام این کار، ما می توانیم قربانیان این فاجعه را گرامی بداریم و برای آینده ای امن تر و دلسوزتر برای همه تلاش کنیم» روزنامه دانشجویی «واندربیت هاسلر» فاش کرد که در انتهای ایمیل آمده که با استفاده از روبات تولیدکننده متن چت هوش مصنوعی نوشته شده است.
این ایمیل توسط دفتر برابری، تنوع و شمول در کالج پی بادی دانشگاه واندربیلت ارسال شده است. لیث کیات، یکی از دانشجویان ارشد این مدرسه، به روزنامه واندربیت هاسلر گفت که این ایمیل منزجر کننده بود.

خواهر کیات که در ایالت میشیگان حضور دارد. به این روزنامه دانشجویی گفت: اینکه کامپیوتری را وادار کنید پیام شما را درباره اجتماع و با هم بودن بنویسد، یک طنز بیمار و پیچیده است، زیرا این طور می‌نمایاند که شما (مدیران) برای بیان نظرتان در این باره زحمتی به خود نداده‌اید.
او در واکنش به ارسال این ایمیل از دفتر برابری، تنوع و شمول در کالج پی بادی دانشگاه واندربیلت سوی افزود: (مدیران) فقط به ادراک و سیاست نهادی خود برای حفظ آبرو اهمیت می‌دهند.
برخی دیگر از دانشجویان نیز این ایمیل را بی احترامی شدید توصیف کردند. پس از واکنش شدید به این موضوع، مدیران به سرعت عذرخواهی کردند. نیکول جوزف، معاون رئیس دفتر برابری، تنوع و شمول در کالج پی بادی دانشگاه واندربیلت، مجبور شد ایمیل بعدی را به روزنامه دانشجویی ارسال کند.

او گفته است: همانند تمام فناوری‌های جدید که بر آموزش عالی تأثیر می‌گذارند، این لحظه به همه ما فرصتی می‌دهد تا درباره آنچه می‌دانیم و آنچه هنوز باید در مورد هوش مصنوعی بیاموزیم تامل کنیم.گفته می‌شود مسوولان دانشگاه در حال بررسی این حادثه هستند.

227227

دکمه بازگشت به بالا