حوادث

بسیج امکانات هلال احمر برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان/ تامین فوری چادر، موکت و پتو

دبیر کل جمعیت هلال احمر با تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله زده خوی در استان آذربایجان غربی گزارشی از اقدامات انجام شده برای امدادرسانی به زلزله زدگان را ارائه کرد.

یعقوب سلیمانی در گفت‌وگو با مجله خانواده، درباره اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر پس از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در شهرستان خوی گفت: دقایقی پس از این زلزله تیم‌های ارزیاب سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شده و اقدامات خود را آغاز کردند. همزمان امدادگران در سطح استان آذربایجان غربی و استان‌های اطراف نیز به حالت آماده‌باش کامل درآمدند.

وی با بیان اینکه هماهنگی برای ارسال فوری اقلام امدادی انجام شده است، گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده بنا شد تا ٣٦٠٠ چادر امدادی از استان‌های آذربایجان شرقی، قزوین، زنجان، تهران، گیلان، گلستان، ایلام و انبار مرکزی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مناطق زلزله زده خوی ارسال شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین ٩٠٠٠ تخته پتو از استان های همدان، قم و آذربایجان شرقی و ٥٠٠٠ تخته موکت نیز از استان های اردبیل و مازندران بارگیری خواهد شد. ۲۰ تن نایلون نیز از سوی استان تهران تامین خواهد شد.

وی تعداد پس لرزه‌ها را تاکنون ٢١ پس لرزه بالای ٢.٥ ریشتر اعلام کرد و گفت: بزرگترین این پس لرزه‌ها با بزرگی ٤.٢ ریشتر به ثبت رسیده است.

سلیمانی با تاکید بر اینکه تمامی امکانات جمعیت هلال احمر برای کمک به زلزله‌زدگان مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گفت: ساکنان مناطق زلزله زده و افرادی که اقوام و آشنایشان در این مناطق ساکن اند، باید آرامش خود را حفظ کنند. اقدامات برای امدادرسانی و اسکان اضطراری در حال انجام است و امدادگران نیز در آماده باش کامل قرار دارند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هماهنگی برای اعزام تیم‌های سحر نیز به این مناطق انجام شده است، گفت: به زودی سفیران حمایت از سلامت روان که با نام سحر شناخته شده و تحت نظارت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر فعالیت دارند نیز به این مناطق اعزام خواهند شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا