جامعهکسب و کار برتر

نکته مهم در مورد کفسابی که باید بدانید!!!

نکاتی در مورد کفسابی سنگ دهبید که متخصصان به شما نمی گویند

در نظر عموم سنگ های دهبید از بهترین و مناسب ترین سنگ های برای  پوشاندن کف ساختمان ها می باشند و از طرف دیگر این سنگ های زیبا در شکل و طرح های رنگارنگ و گوناگون یافت می شوند.لازم به ذکر است که اغلب این سنگ ها رنگ کرمی متمایل به استخوانی دارند و عملا  کفسابی این سنگ ها توصیه می شود، زیرا اگر کفسابی سرامیک به طور صحیح و اصولی شکل بگیرد، از هم سطح بودن و براقی آن ها متحیر خواهید شد و  لذت خواهید برد.

ویژگی و کاربرد های سنگ دهبید

سنگ دهبید جزو آن دسته سنگ هایی می باشد که دارای سختی و سفتی خوبی می باشد.و انواع مختفی از آن وجود دارد. کاربرد این سنگ ها بیشتر در منازل،ورودی آسانسور ها ،رستوران ها ، کف ساختمان ها و حتی پاساژ ها به چشم میخورد. ساختار ظاهری این سنگ شباهت بسیار زیاد به سنگ مرمز سفید ، با ساختاری شبیه دارای رنگ کرمی می باشد . که به دو دسته تقسیم می شوند :.در بعضی وقت ها به حالت روشن تر و در اوقات دیگر به تیرگی،

فراموش نشود که کفسابی سنگ دهبید نسبت به کفسابی سایر سنگ هایی دیگر تفاوت های قابل توجهی دارد. و همانطور که اشاره شد دلیل آن سخت و سفت بودن این نوع سنگ است و در مرحله اول ، برش سنگ بسیار دشوار می باشد.

نحوه کفسابی سنگ دهبید

ساب های اول و دوم با لقمه سنگ های مربوطه زده  میشود و پس از پایان آن، عملیات بتونه و رزین کاری شکل می گیرد. و بعد از آن از ساب پت 100 مورد استفاده قرار می گیرد و بلافاصله از لقمه سنگ های 220،320،600،800،  و در اخر از ساب ایتالیایی استفاده می گردد

بعد از پایان عملیات کفسابی سنگ دهبید ، براق  و شفافیت سنگ به حداکثر خود میرسد. و با ساب زنی های مجدد تا مرز شیشه ای شدن پیش می رود. خوب است که به این موضوع اشاره کنیم کفسابی این سنگ ها در مقایسه با سنگ های دیگر در زمان کمتری انجام میشود و  افزون بر این ویژگی مثبت ، هزینه کمتری در آن دخیل می شود.

نحوه نگهداری بعد از انجام کفسابی

نکته ی مهم این است که بعد تمیز و براق شدن سطح سنگ دهبید تقریبا کار تمام است ولی بهتر است که سعی کنید  نکات زیر را  رعایت بکنید:

  • از حمل و کشیدن لوازم و سایل سنگین روی سنگ دهبید جلوگیری شود.
  • دوغاب سیمان و ماسه بر روی سنگ ها به هیچ وجه درست نکنید و هرگز از موادهایی با خاصیت اسیدی، مشابه جوهر نمک و… برای تمیز کردن سطوح این سنگ ها استفاده نکنید.

تعرفه سنگسابی سنگ دهبید

قیمت کفسابی سنگ دهبید بر اساس متراژ مشخص می شود. و نمیتوان هزینه ای تقریبی برای آن پیشنهاد کرد. چراکه باید تمام شرایط کفسابی و نوع سنگ ها و عوامل غیره مورد بررسی دقیق گردد. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی از تعرفه ها با تیم ما در ارتباط باشید.

نکات مهم در مورد نماشویی و کفسابی ساختمان

به نظر شما چرا باید نمای ظاهری ساختمان تمیز باشد؟ احتمالا اولین پاسخی که به ذهنتان می‌رسد در زمینه‌ی زیباشناسی است. یک ساختمان با ظاهری تمیز، در ذهن مخاطبان و عابرین، نمای زیباتر و دلنشین‌تری نسبت به یک ساختمان با ظاهری کدر و آلوده دارد. ساختمان با نمای آراسته و تمیز این ذهنیت را القا می‌کند که صاحب خانه یک فرد خوش سلیقه، مسئولیت پذیر و میهمان نواز است. نماشویی و کفسابی خانه از نکات مهمی است که باید به آن‌ها توجه کرد. در بحث نماشویی شستشویی جهات مختلف ساختمان تاثیر به سزایی در زیباتر دیده شدن آن دارد.

استفاده از روش‌های متفاوت برای کفسابی در تهران و شست و شوی نمای ساختمان هایی با جنس‌های مختلف اهمیت زیادی دارد. انتخاب روش‌های نادرست ممکن است به ساختمان شما آسیب برساند.

۱ . روش‌های متفاوت نماشویی

سنگ‌تراشی‌ها و بنایی‌های متفاوت ساختمان نیازمند روش‌های مختلف نماشویی است. انواع مختلف آلودگی‌ها نظیر دوده، خاکستر، نفت و… به مستلزم مواد و روش‌های خاصی برای پاکسازی هستند. به طور کلی، نماشویی و پاکسازی ساختمان باید در اسرع وقت و با دقت کامل صورت بگیرد تا به امری مشکل‌ساز تبدیل نشود.

نماشویی ساختمان‌ها معمولا با دستگاه های واترجت، واتر سندبلاست و … انجام می‌شود. نماشویی با طناب، نماشویی با استفاده از داربست و نماشویی با کمربند از رایج‌ترین روش‌هاست.

  • نماشویی با داربست نسبت به روش‌های دیگر امنیت بالایی دارد.

سه روش اصلی برای نماشویی عبارتند از:

۱-۱ . نماشویی با آب

سه نوع روش نماشویی بر اساس استفاده از آب وجود دارد:

  • شستشو با فشار
  • خیساندن
  • شستشو با بخار گرم

نماشویی با آب از روش‌های اولیه و آسان برای پاکسازی گرد و خاک و آلودگی از سطح نمای ساختمان است که آسیبی به نمای آن نمی‌زند.

رایج‌ترین روش استفاده از فشار آب از فشار کم تا متوسط است. برای استفاده از فشار آب می‌توانید از اسپری آب استفاده کنید که فشار آن از میزان کم آغاز شده و در صورت نیاز افزایش پیدا می‌کند. استفاده از یک برس غیرفلزی به همراه فشار آب می‌تواند روش مناسبی برای از بین بردن آلودگی ها باشد. گاهی اوقات مواد شوینده غیر یونی به منظور پاک کردن لکه های روغنی از سطوح، به آب اضافه می شود. در این روش بهتر است از صابون استفاده نشود چون ممکن است لکه‌هایی را روی نمای ساختمان ایجاد کند.

۱-۱-۱ . نماشویی با روش خیساندن

این روش نسبت به روش فشار آب قدرت کم‌تری دارد و برای نماشویی ساختمان‌ قدیمی و تاریخی روشی مناسب است. در این روش، سطح را برای مدت طولانی‌تر مثلا چند روز در معرض اسپری آب قرار می‌دهند. به این صورت حتی نقاطی از ساختمان که در معرض باران قرار نمی‌گیرند، تمیز می‌شوند.

۱-۱-۲ . نماشویی توسط شستشو با بخار گرم

این روش، راهکار رایجی در نماشویی نیست اما در از بین بردن آلودگی‌های ناشی از رسوبات و گیاهان از سطح ساختمان مفید است. همچنین این روش برای شستشوی سنگ‌هایی که به مواد اسیدی موجود در برخی شوینده‌ها حساس‌اند، کاربردی است.

۱-۲ . نماشویی با مواد شیمیایی

پاک‌کننده‌های شیمیایی برای پاک کردن آلودگی‌های نظیر گرد خاک مفید اند. برعکس روش نماشویی با آب، این روش برای پاک کردن لکه‌های ناشی از رنگ و فلزات مفید است. پاک‌کننده‌های اسیدی برای شستشوی انواع سنگ‌ها نظیر گرانیت و بتن مناسب است. همچنین برای نماشویی آجر می‌توان از این روش استفاده کرد. پاک‌کننده‌های قلیایی برای تمیز کردن سنگ‌های حساس به اسید نظیر سنگ آهک، سنگ مرمر، گرانیت و ماسه سنگ آهکی (گچ) کاربردی هستند.

هر دو نوع تمیزکننده های شیمیایی روی سطح مرطوب اسپری شده و برای مدتی روی آن قرار می‌گیرند.

۲ . کفسابی و سنگ‌سابی چیست؟

کفسابی به پاک کردن جرم و کثیفی و همچنین هم‌طراز کردن سطوح کف ساختمان گفته می‌شود. سنگ‌سابی به نوعی از زیر مجموعه‌های کفسابی محسوب می‌شود. با روش‌های کفسابی و سنگ‌سابی شما ساختمانی زیباتر و درخشان‌تر خواهید داشت. کف‌سابی خدمات مختلفی را در برمی‌گیرد که بهترین روش در این امر استفاده از کمک شرکت‌های معتبر و قابل اطمینان است. مواردی که در کفسابی باید به آن‌ها دقت کرد شامل، میزان کثیفی، جنس سنگ و پستی و بلندی کف است.

۲-۱ . کفسابی راه‌پله

تمیز کردن مشاعات ساختمان مانند پارکینگ، راه‌پله و غیره از نکات مهم نماشویی و کفسابی در ساختمان است. داشتن راه‌پله هایی تمیز و براق حس تمیزی و آرامش به شما می‌دهد و همچنین شما را برای پذیرایی از میهمانانتان آماده می‌کند. شما برای تمیز کردن راه‌پله های خود می‌توانید از نیروهای زبده‌ی شرکت پین‌ورک کمک بگیرید. در شستن راه‌پله نیاز است به چند نکته توجه کنید:

  • شستن راه‌پله را از سمت طبقات بالا به پایین آغاز کنید تا زباله‌ها و گرد و خاک از بالا به پایین در یک نقطه جمع شوند.
  • می‌توانید از مواد شوینده مناسب، جارو و پارچه برای شستن پله‌ها استفاده کنید
  • تمیز کردن نرده‌های کنار پله‌ها را هرگز فراموش نکنید.

۲-۲ . کفسابی پارکینگ

پارکینگ ساختمان‌ها به دلیل رفت و آمد ماشین‌ها یکی از آلوده‌ترین بخش‌های ساختمان است. وجود لکه‌های روغن و گرد و خاک و گل در پارکینگ قطعا برایتان آزاردهنده است. برای شستن این بخش می‌توانید از آب، سفید کننده، تی و جارو استفاده کنید تا گل و لکه های حاصل از حرکت خودروها تمیز شده و پارکینگی تمیز، با کفی براق داشته باشید.

کف سابی پله و پاگرد و نکاتی که باید رعایت کنید

کفسابی پله در ساختمان هایی پله و پاگردهای آن ها از سنگ ساخته شده است رایج است؛ امّا تفاوت اساسی با دیگر بخش های ساختمان دارد.این کار با دستگاه های مخصوص انجام می شود. از انجا که پله ها عرض کمی دارند دستگاه های بزرگ مناسب کفسابی نیستند. به طور کلی دو نوع دستگاه برای کفسابی پله و پاگرد وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مراحل کفسابی پله و پاگرد

در ابتدا یک لایه نازک از سنگ پله را برداشته نا آلودگی ها جدا شود.سپس با دستگاه های مخصوص سابزنی ناهمواری های سنگ را اصلاح کرده و پس از آن نوبت به ساب های صیغلی می رسد؛ با این کار زبری ها و جوهرنمک از مراحل قبل را پاکسازی و تمیز می کنیم.

قیمت کفسابی پله و پاگرد

قیمت کف سابی پله با توجه به نوع سنگ ها و نوع پله ها در کف سابی و سنگ سابی اهمیت دارد.کفسابی های تراورتن، سرامیک، موزاییک، دهبید، صلصالی معمولا قیمت پایینی دارند اما گرانیت ها قیمت های بالایی را به خود اختصاص داده اند. از نکات دیگر در تاثیرگذاری قیمت می توان به متراژ ساختمان برای کف سابی وسنگ سابی اشاره کرد.

انواع دستگاه های کفسابی

دستگاه های کفسابی پله و پاگرد را می توان به چند روش تقسیم بندی کرد. در این تقسیم بندی ما ان ها را به دستگاه هایی که ساب دستی دارند و ندارند جدا می کنیم.

·         دستگاه هایی که ساب دستی دارند

این دستگاه مناسب پله ها، حمام، توالت های عمومی، کنج دیوارهاو گوشه ها می باشد. با این دستگاه حتی می توان دیواره پشتی پله ها را هم ساب زد.با این حال این دستگاه به دلیل سرعت پایین که ان هم علتش کوچک بودن لقمه سنگ های است کار کف سابی را دشوارتر و برای راه پله های طولانی این دستگاه به تنهایی پاسخگوی کفسابی پله و پاگرد نمی باشد.

·         دستگاه هایی که ساب دستی ندارند

این دستگاه به دلیل این که دستی را ندارند سرعت کار با آن ها بالا می رود؛ اما به دلیل لقمه بزرگ سنگ های آن مناسب کنج دیوارها و گوشه ها با این دستگاه ها نیست.

نکاتی که باید به آنها توجه کنید

در کفسابی پله و پاگرد برخی نکات وجود دارد که باید به آنها توجه کنید و برای افزایش طول عمر سنگ‌ها این نکات را بکار ببرید :

برخی فضاها مانند راه پله و …. که عبور و مرور زیادی دارند ، بیشتر در معرض کثیفی قرار میگیرند که باید به آن توجه کنید.

بعد از مدتی سنگ ها کیفیت آغازین خود را از دست میدهند و کمرنگ می شوند.

برای تمیز کردن سنگ ها میتوانید از جوهر نمک استفاده نمایید اما به این نکته توجه کنید که استفاده از جوهر نمک به مرور باعث پوسیدگی سنگ ها می شود.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و توانسته باشیم به اطلاعات شما در زمینه کفسابی پله و پاگرد اضافه کرده باشیم، فراموش نکنید که برای اینکار بهترین شرکت را انتخاب نمایید و برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا