جامعهکسب و کار برتر

کفسابی سرامیک چگونه است؟

کفسابی سرامیک و مزایای آن + قیمت کفسابی سرامیک

درباره قیمت کفسابی سرامیک می توان عنوان نمود که سرامیک از جمله کفسابی های ارزان است و نرخ بالایی ندارد. تعیین نرخ آن مثل مابقی سنگ ها بر اساس متر مربع محاسبه شده و به چندین عامل بستگی دارد. مهم ترین این عوامل نوع سنگ، متراژ محیط کفسابی ( هر چه متراژ بالاتر باشد خدمات کفسابی به صرفه تر بوده و قیمت تمام شده پایین تر خواهد بود ) و دوری و نزدیکی به شهر است.

قیمت کفسابی | کفسابی | کفسابی ارزان قیمت

چگونگی تشخیص یک کفساب حر فه ای

« کفساب » یک فرد ماهر و متخصص برای لکه بری و سنگسابی ساختمان است که توانایی شستشو و تمیز کردن هر گونه کفپوش ساختمانی اعم از سنگ، موزاییک، سرامیک، کفسابی پارکینگ و… را دارد. او قادر است با استفاده از دستگاه ویژه سرامیک، کف سرامیکی ساختمان را به حالت اولیه باز گرداند و تمامی لکه ها را از بین ببرد. چنانچه از افراد غیر متخصص در این زمینه استفاده شود ممکن است آسیب ها و خرابی های جبران ناپذیری در سرامیک پدید آید، مخصوصاً  در مورد سرامیک هایی که از ظرافت و حساسیت های بالایی برخوردار هستند.

یک کفساب خوب قادر است  تمامی درزها، شیارها و پستی و بلندی ها را با استفاده از دستگاه کفساب سرامیک رفع نماید و سطحی صاف، شفاف و براق را به وجود آورد. برای تشخیص کیفیت سرامیک  ، ابتدا ویژگی های یک کفساب خوب را باید تشریح نمود زیرا با دانستن این ویژگی ها نصف راه درباره کیفیت کف سابی طی می شود . یک تکنسین کفسابی خوب با تجربه ، نمونه کار زیادی در همه جای شهر دارد . وی می تواند قیمت تمام شده کفسابی را همان ابتدا با مشتری طی می کند . او باید قادر باشد با متانت و حوصله تمام سوالات مشتریان را جواب دهد . انواع سنگها را بشناسد و بتواند به لحاظ کیفی برای مشتریان مقایسه انجام  دهد و مشاوره دهد .

چگونگی تشخیص کیفیت کفسابی :

باید این موارد به وضوح مشاهده شود : براقی و درخشندگی تمام نقاط بایستی یکسان باشد .  جرم و چسب و هر ماده دیگری که روی سنگ است بایستی تمیز و براق شده باشد . چنانچه سنگی دارای درز داشته باشد ، بر طبق توافق باید تمامی سوراخ ها و درزها توسط رزین سابی پر شده باشد . در این مورد معمولا برای سرامیک از « دوغاب » استفاده می شود .

انواع روش های کفسابی سرامیک :

روش های مختلفی برای تمیز کردن کف های سرامیکی وجود دارد. از جمه این روش ها عبارتند از :

  • استفاده کردن از فرچه سیمی : در این روش از فرچه های سیمی که دارای سیمی محکم و زبر می باشند ، بهره گرفته می شود . لازم به ذکر است این روش در سطوح سرامیکی اصلاً توصیه نمی شود زیرا که در زمان تمیز کردن لکه ها با فرچه ، لعاب سرامیک کنده شده و یا خط می افتد ، که با گذشت زمان کوتاهی باعث کثیفی و جرم گیری بیشتری شده و جلای خود را از دست می دهد .
  • سابیدن کامل سرامیک با دستگاه : در این روش طی مراحل مختلفی ، کفسابی سرامیک انجام گشته و در نهایت سطحی صاف ، براق ، شفاف ، یکدست و تمیز ایجاد می شود .
  • سابیدن سرامیک با زرین : زرین ماده ای است که برای از بین بردن درزها و خط های موجود در سرامیک ها مورد استفاده قرار می گیرد  . عموما پس از استفاده از این ماده ، کف را می سابند .

نکات مهم در مورد کف سابی سرامیک :

از مهم ترین مواردی که در هنگام استفاده از دستگاه سرامیک باید مد نظر قرار بگیرد این است که چه نوع سرامیکی در کف ساختمان از استفاده شده است . زیرا  نوع سرامیک ها با هم متفاوت هستند  و لازم است توجه ویژه ای به این امر داشت . گاهی مشاهده شده است که برخی از کفساب ها برای از بین بردن لکه ها از مواد اسیدی مانند جوهر نمک استفاده می کنند که این مواد باعث پوسیدگی و از بین بردن لعاب سرامیک می شود . بدین جهت توصیه می شود در مواقع کفسابی سرامیک از افراد متخصص و با تجربه کاری بهره گرفته شود  تا سرامیک کف ساختمان با استفاده از روش های نادرست از بین نرود .

انواع دستگاه کفسابی سرامیک :

دستگاه های کفسابی سرامیک به سه دسته تقسیم می شوند : دستگاه کفسابی سرامیک سه فاز، دستگاه کف سابی سرامیک تک فاز و دستگاه کف سابی سرامیک دستی .

دستگاه کفسابی سرامیک سه فاز :

دستگاه کف سابی سرامیک سه فاز با برق سه فاز کار می کند و از قدرت و سرعت بالایی برخوردار بوده و در پروژه ها و ساختمان های بزرگ استفاده می شود .

دستگاه کفسابی سرامیک تک فاز :

دستگاه کفسابی سرامیک تک فاز با برق تک فاز کار می کند و در جاهایی که برق سه فاز وجود ندارد مانند منازل مسکونی و ساختمان ها و مراکز تجاری کوچک ، استفاده می شود . این نوع دستگاه از نظر قدرت ، سرعت و کارایی پایین تر از نوع سه فاز است .

دستگاه کفسابی سرامیک دستی :

دستگاه سرامیک دستی در مکان هایی که فاقد برق بوده و یا بسیار کوچک است استفاده می شود . این دستگاه از دو نوع قبلی بسیار کوچک تر بوده و از قدرت و سرعت پایین تری برخوردار است . از دستگاه های دستی در سرویس های بهداشتی ، کنج دیوارها ، گوشه ها و… بهره گرفته می شود .

مشخصات دستگاه های کفساب سرامیکی از نوع تک فاز :

دستگاه های کفساب تک فاز معمولاً دارای دینامی با قدرت سه اسب بخار می باشند . این دستگاه با برق خانگی به دو صورت کار می کند :  همراه با آب ؛ بدون آب و خشک . هر دو نوع آن قابلیت سابیدن ، تمیز کردن و براق کردن سرامیک های کف را دارند . نوع آبی آن حاوی مخزن آبی با حجم حدود ۴۰ لیتر می باشد . زیر مخزن آب دستگاه بخاطر جلوگیری از پاشیدگی آب و دیوار و درب ها ، لاستیک تعبیه شده است .

قیمت کفسابی سرامیک در تهران :

معمولاً قیمت کفسابی به صورت متر مربع محاسبه می گردد . در تهران عوامل مختلفی برای قیمت گذاری کفسابی سرامیک  تأثیر گذار می باشند  از جمله نوع سرامیک ، میزان کثیفی و سختی کار در تمیزکردن لکه ها ، متراژ کفسابی سرامیک و میزان درزها و گوشه های دیوار ها و پستی و بلندی سرامیک ها

مراحل انجام کفسابی سرامیک :

  • ابتدا باید پستی و بلندی های سرامیک هایی را که در مرحله اجرا تراز نشده اند ، برطرف گردند . برای انجام این کار از صفحه های مختلف ساب زنی استفاده می گردد . تعداد تکرار ساب زنی به عمق خراش وابسته است.
  • سپس پولیش کشیده می شود تا درزهای بسیار کوچک به جا مانده در مرحله قبلی پوشانیده شود . بعد از انجام این مرحله پساب به جامانده جمع آوری می شود تا خشک نشود و به کف نچسبد.
  • سپس دستگاه را بر روی کف می چرخانند و به صورت زیگزاگ حرکت می دهند . دستگاه نباید ثابت نگه داشته شود زیرا باعث ایجاد حفره در آن نقطه می شود.

انتخاب مناسب برای ساب زنی سرامیک :

برای تمیز کردن کفی که جرم زیادی در آن وجود دارد ، دستگاه های مدرن و پیشرفته ای وجود دارد .  نوع پیشرفته این دستگاه ها ایتالیایی می باشد . در دستگاه کفساب ایتالیایی ، لقمه هایی در زیر آن قرار می گیرد  تا تمامی لکه ها را از بین ببرد . در کفسابی سرامیک که از بقیه ی کف ها حساس تر می باشد ، استفاده از این دستگاه مدرن برای کفسابی بسیار مناسب تر است . بعد از کف سابی سرامیک با دستگاه ایتالیایی سطحی صاف و شفاف ایجاد می شود .

ساب زنی ایتالیایی بر روی سرامیک :

بهترین و با کیفیت ترین کفسابی با دستگاه های ساب زنی ایتالیایی  ارائه می شود . برای استفاده از این نوع دستگاه ، فرد باید تجربه و تخصص کافی در امر ساب زنی داشته باشد زیرا دستگاه کفساب ایتالیایی از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردار است .  پس از کفسابی سرامیک با این دستگاه ، سطحی صاف ، صیقلی و براق ایجاد خواهد شد که به آن کف سابی « شیشه ای » نیز گفته می شود . گفتنی است که هزینه استفاده از دستگاه ایتالیایی برای سرامیک از قیمت بالاتری نسبت به دیگر دستگاه ها برخودار می باشد .

کفسابی با نانو ساب :

از موادی به نام « نانو » در زمانی که نیاز است کف زمین ضد آب و یا ضد مایعات شود استفاده می گردد . مواد نانو را در ساب زنی با دستگاه ایتالیایی انجام می دهند و به آن « نانو ساب » گویند . کفسابی سرامیک با نانو ساب نیز گران قیمت است . در اینگونه موارد باید از افراد با تجربه و ماهر استفاده شود.

دکمه بازگشت به بالا