جامعه

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین گاز مدلی است که امکانات آن با نیاز شما سازگار باشد. یک اجاق گاز رومیزی یا گازی خوب برای سال ها دوام می آورد و افزودنی عالی برای آشپزخانه شماست. همچنین می توانید انواع غذاها را بدون هیچ مشکلی طبخ کنید.

اما بزرگترین سوال برای اکثر مردم این است: آیا گاز رومیزی بخرم یا فردا؟ پس بیایید با هم مقایسه کنیم و مزایا و معایب هر کدام را ببینیم و از این اطلاعات استفاده کنیم تا در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید که کدام مدل برای آشپزخانه شما مناسب است.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به گاز رومیزی نیز معروف است مدتی است که جایگزین مدل گازی مبله شده است. این موضوع به دلیل ویژگی های مهم از جمله مزایای قابل توجهی است که برای مصرف کنندگان ارائه می کنند.

خرید گاز رومیزی یا فردا

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در پنج نکته کلیدی خلاصه می شود:

 • فضای کمتری را اشغال می کند: بدیهی است که تنها یک صفحه وجود دارد و در کابینت نصب می شود، بنابراین اجاق گاز رومیزی در مقایسه با اجاق گاز فضای بسیار کمتری را اشغال می کند. همچنین اندازه کوچکتر آن به معنای وزن سبک تر است. در نتیجه این اندازه ها آنها را به انتخابی بسیار مناسب برای آشپزخانه های کوچک امروزی تبدیل می کند.
 • تنوع طرح ها و اندازه ها: با افزایش تقاضا و استفاده در اکثر خانه های جدید، انواع صفحات گاز به طور گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شوند. با این حال مدل های زیادی در بازار مدل وجود دارد که افراد با سلیقه های مختلف می توانند از آنها استفاده کنند. همچنین تنوع در اندازه و ابعاد این گازها به شما این امکان را می دهد که برای هر آشپزخانه ای با فضاهای کوچک یا بزرگ مدل مناسبی را بیابید.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع اجاق گاز فقط از یک صفحه شیشه ای یا استیل با شعله های متعدد تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسان تر است. علاوه بر این، عدم وجود فر و اندازه کوچک، عملیات نظافت را سریعتر می کند.
 • طرح های جدید و به روز : گاز رومیزی توسط برندی معتبر در این زمینه طراحی و تولید می شود که به صورت مدرن و لوکس انجام شده است و البته تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه شما دارد.
 • امکان استفاده رایگان از فضای زیر گاز: انواع صفحات گاز فقط بر روی کابینت نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند بنابراین می توانید آزادانه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا اصلی ترین مواردی است که هرکسی که به دنبال خرید گاز رومیزی است باید از آن آگاه باشد.

معایب گاز رومیزی

در حالی که گاز ورق دارای مزایای مفید بسیاری برای مصرف کنندگان است، در مقایسه با گاز معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • Oven NOT CONNECTED: اگر می خواهید به بزرگترین نکته در مورد تفاوت ها و مقایسه های گاز رومیزی و فردار اشاره کنید، مهم ترین مسئله این است که فر در مدل رومیزی وصل نیست. اما علاقه مندان به استفاده از فر می توانند با خرید فر توکار این مشکل را جبران کنند.
 • حرکت سخت تر یا حتی غیرممکن است. اتصال و نصب گاز رومیزی کمی دشوارتر از وصل و نصب گاز است. همچنین بسته به مدل ممکن است بدون کمک حرفه ای جابه جایی امکان پذیر نباشد.
 • قدرت شعله نسبتاً کم: اگر گاز صفحه دارای تعداد شعله زیاد باشد، ممکن است قدرت هر شعله در مقایسه با گاز کم باشد.
 • تعداد شعله کمتر در مقایسه با گاز توکار: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با تعداد شعله کمتر مانند سه شعله تولید می شدند، اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد، مدل های چهار و پنج شعله رایج شده اند. .

اینها مهمترین کاستی های برخی از مدل های گاز رومیزی بسته به مدل و سازنده محصول می باشد. البته اگر گاز رومیزی را انتخاب می کنید، توصیه می کنیم مقاله ما را در مورد اینکه هنگام خرید گاز رومیزی به چه نکاتی توجه کنیم را مطالعه کنید.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد، انواع مختلفی از گاز فردار وجود دارد که در ادامه به بررسی مزایا و معایب آن ها می پردازیم تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای گاز فردار

خرید گاز رومیزی یا فردا

در مورد مزایای گاز فردار می توان پنج عامل اصلی را برشمرد که هر کدام موارد بیشتری را پوشش می دهند.

 • فر داشته باشید: مهم ترین مزیتی که برای این گازها به ذهن می رسد، داشتن فر متصل است که به شما امکان پخت انواع غذاها را می دهد. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • ظرفیت بار بالا: نمونه های گاز فردار در مقایسه با گاز صفحه ای، به دلیل ساختار متفاوت، معمولا ظرفیت بارگذاری بیشتری برای انواع دیگ های سنگین و بزرگ دارند.
 • صرفه جویی در هزینه: در مقایسه با اجاق های توکار برقی، اجاق های این محصولات انرژی کمتری مصرف می کنند و در نتیجه در مصرف شما صرفه جویی می کنند. همچنین با خرید گاز فردار در واقع دو محصول را به قیمت یکی خریداری می کنید. نتیجه صرفه جویی در هزینه کلی است.
 • کیفیت بدنه: اکثر نمونه های گاز فردار از بدنه و مواد مرغوب ساخته می شوند. البته حتی اگر در هنگام حمل و نقل ضربه بخورد در مقایسه با گاز صفحه شیشه ای احتمال شکستگی آن کمتر است.
 • حمل و نقل آسان: جابجایی بیشتر مدل های گاز فردار نسبت به گاز رومیزی راحت تر است، زیرا نصب آنها نیاز به تلاش حرفه ای یا خاصی ندارد. این باعث می شود برای افرادی که زیاد سفر می کنند گزینه ای عالی باشد.

البته لازم به ذکر است که این مزایا و ویژگی ها در مورد مدل های گازی خاص فردار صدق می کند. همچنین برای خرید هر نوع گاز آشپزخانه باید از نکات کلیدی آن اطلاعاتی داشته باشید.

معایب گاز فردار

گاز فردار ایرادات زیادی ندارد، اما با این حال دریافت برخی اطلاعات کلی می تواند به شما در انتخاب بین مدل فردار و رومیزی کمک کند.

 • فضای بیشتری را اشغال می کند: بدیهی است که مدل های مختلف این اجاق گاز به دلیل وجود فر فضای بیشتری را در آشپزخانه شما اشغال می کند.در نظر بگیرید.
 • زمان بیشتری برای تمیز کردن مورد نیاز است: اندازه بزرگ این گازها و وجود فر به معنی زمان بیشتری برای تمیز کردن است.
 • سنگین: انواع گازهای فاردر به دلیل وجود فر سنگین‌تر از گاز رومیزی هستند که در برخی موارد باعث ایجاد مشکل می‌شود.
 • تنوع نسبتا کمتر: با مقایسه هر دو مدل می توان گفت که گاز آشپزخانه فردار از تنوع کمتری نسبت به گاز صفحه ای برخوردار است. بنابراین یافتن نمونه مورد نظر دشوار است.

در عین حال توجه داشته باشید که این ایرادات در مورد انواع گاز آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مسائل به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز آشپزخانه

خوب، بسته به مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده، هر انتخاب را می توان شخصاً تصمیم گرفت. اما در نهایت، هر کدام را که ترجیح می دهید، قبل از خرید این نکات کلی را در نظر داشته باشید.

 • اندازه ها و ابعاد متناسب با فضای آشپزخانه
 • قیمت گذاری منصفانه
 • برند سازنده
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنس بدنه، رنگ و ظاهر
 • تعداد و قدرت شعله ها
 • اعتبار فروشگاه

این اقلام به شما کمک می کند تا تجربه خرید بهتری داشته باشید. البته همیشه نظرات دیگران را در نظر بگیرید. بشقاب های گاز پرفروش یا گاز پرفروش فادر با توجه به اینکه توانسته اند نظر افراد بیشتری را به خود جلب کنند معمولاً گزینه های بهتری برای خرید در نظر گرفته می شوند. در نهایت، در نظر گرفتن همه جوانب می تواند به شما کمک کند تا به گزینه مورد نظر خود برسید.

دکمه بازگشت به بالا