جامعه

کشف محموله میلیاردی شیرآلات قاچاق از انبار بلور

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۴۰۰۰ قلم شیرآلات خارجی قاچاق از یک انبار بلور در غرب تهران خبرداد.

سرهنگ مهدی افشاری در گفت‌وگو با مجله خانواده درباره جزئیات این خبر گفت:‌ ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی یک انبار نگهداری از شیرآلات قاچاق شدند. رسیدگی به این پرونده درپی انجام اقدامات اطلاعاتی در دستورکار ماموران قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد که مقادیری کالای خارجی در انباری در اتوبان شهید لشگری تخلیه و دپو شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که اقلام قاچاق به وسیله خودروهای شوتی به این مکان منتقل و دپو شده است، گفت:‌ بنا بود تا این اقلام در بازار توزیع شود.

وی با بیان اینکه هماهنگی با مقام قضایی و مجوزهای مربوطه اخذ شد، گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی اقدام به بازرسی از انبار مذکور کردند که در جریان آن مشخص شد، محل مذکور یک باب انبار کالای بازرگانی است که عمده اجناس داخل آن بلوریجات و لوازم مربوط به خانه است، اما شیرآلات نیز در آن نگهداری شده است. در ادامه ماموران اقدام به انجام استعلام کرده و متوجه شدند که اقلام موجود در این انبار در سامانه انبارها ثبت نشده است. همچنین بررسی مدارک ارائه شده نیز نشان داد که مجوزها مربوط به بلوریجات بوده و ربطی به شیرآلات ساختمانی ندارد.

افشاری با بیان اینکه از این محل ۴۳۰۷ قطعه شیرآلات خارجی قاچاق محصول کشور ترکیه کشف و ضبط شد، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال قاچاق کشف را بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال برآورد و اعلام کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه در این خصوص یک نیز دستگیر شد، گفت:‌ پرونده‌ای نیز در این خصوص تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم به همراه متهم به دادسرا ارسال شد. تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال انجام است.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا