جامعه

هشدار نارنجی هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی در پایتخت

اداره کل هواشناسی استان تهران در پی تشدید سامانه بارشی از فردا اخطار نارنجی صادر کرد.

به گزارش مجله خانوادهسازمان هواشناسی استان تهران اخطار هواشناسی را اعلام کرد نارنجی از تقویت سامانه بارشی از صبح شنبه (26 آذر) تا یکشنبه (7 آذر) خبر دادیم.

در شمال تهران (به ویژه در ارتفاعات) خطراتی مانند بارش متوسط ​​گاهی شدید باران، گاهی مه و احتمال رگبار برف در ارتفاعات وجود دارد.

از آثار این خطر می توان به لغزندگی معابر و معابر، سیلاب در برخی معابر، سیلاب در مسیل ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، مه و طوفان در ارتفاعات، محدودیت تردد در جاده ها و گردنه ها و معابر موقت اشاره کرد که احتمال انسداد عمومی وجود دارد. .

توصیه های سازمان هواشناسی تهران پرهیز از تردد درون شهری و سفرهای بین شهری به ویژه در مسیرهای کوهستانی، زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی در هنگام عبور از مناطق کوهستانی، بدون توقف و تخلیه در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، کوهنوردی و پرواز با گلایدر و نور آماده سازی دستگاه اجرایی برای جلوگیری از احتمال آسیب اجتنابی به هواپیما

بنابراین گزارش پیش بینی می شود اخطار نارنجی سازمان هواشناسی بر پدیده های جوی تاثیر نامطلوب بگذارد و خسارت وارد کند. هشدارهای نارنجی برای آماده سازی دستگاه مسئول برای مقابله با پدیده های مضر صادر می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا