جامعه

زاکانی: ریشه عسرت در بی‌توجهی به منزلت مردم، نخبگان و قانون است

شهردار تهران راه مقابله با خصومت های شکل گرفته را قوی بودن دانست و گفت: راه قوی بودن، تمسک به اسلام، پیروی از رهبری، خدمت و مشارکت در مردم است.

به گزارش مجله خانواده، علیرضا زاخانی شهردار تهران در مراسم هفته آینده نگری و بزرگداشت شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی که یکشنبه 20 دی ماه 1401 در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: وضعیت ماه های اخیر تبی را در جامعه نشان داده است که نشان دهنده یک بیماری واگیردار است، راه قوی شدن، تمسک به اسلام، پیروی از رهبری و خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین و روشنگری باید در جهت رفع غفلت حرکت کند، افزود: اربعین هم مانند کسانی که برای خدمت به زائران کربلا برای اقامه نماز در حرکت بودند باید جلو برود.

زاخانی با اشاره به اینکه خدمت و پیشرفت رابطه ما با عمل را ایجاد و تقویت می کند، گفت:

او ادامه داد: از رسانه ها گرفته تا دانشگاه، مدرسه و خانواده، همه شایسته جایگاه واقعی خود هستند و این نیاز به رشد و مسئولیت دارد.

شهردار تهران ریشه مشکل را نیز بی‌اعتنایی به کرامت دانست. وی درباره عزت مردم، نخبگان و قانون افزود: راه دیگر تقویت مشارکت است. نکته دیگر این است که اندازه گیری شرایط به ما می گوید که بخشی از کار ما به بن بست رسیده است یا به بن بست رسیده است. تصاوير ذهني ديگران و آن طرف شوكت است. کسانی که در اغتشاشات اخیر از پنجره های خود شعار می دهند فکر می کنند این پایان ماجراست و فردایی وجود ندارد. پس چگونه با بازگشت این شوک روبرو شویم. قاطعیت در طرف شیطانی است، رافت در طرف مشترک و مردمی قضیه است.

به گزارش سایت شهر، وی در پایان گفت که باید توجه داشته باشیم که مردم فاصله گفتار و عمل ما را زیاد می بینند و تاثیر منفی دارد، بیایید انقلاب را برگردانیم، اگر دقت کنید، می تواند فرصت های بزرگی را از این رویدادها ایجاد کند.

در پایان این مراسم ضمن تشییع پیکر یکی از شهدای گمنام از مقابل شهردار تهران از چند تن از خانواده شهدا تجلیل شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا