آیت‌الله صدیقی: شهید بهشتی شخصیت ممتاز تاریخ است

آیت‌الله صدیقی: شهید بهشتی شخصیت ممتاز تاریخ است

امام جمعه موقت تهران گفت: شهید بهشتی شخصیت ممتاز و بی نظیر تاریخی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیت‌الله کاظم صدیقی روز جمعه در خطبه‌های اول نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) گفت: شهید بهشتی یک فرد نبود ، امام(ره) فرمودند شهید بهشتی یک ملت بود.

وی افزود: من افتخار دارم که در محضر شهید بهشتی بزرگ شدم هم در محضر ایشان درس خواندیم و هم ایشان مدرسه حقانی را برنامه‌ریزی کردند، سعه صدر، حلم و بردباری، قلب در عبادت، بینش جهانی داشت

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: او همیشه جهانی فکر می‌کرد، بلند نظر بود، مخالف را تحمل می‌کرد با کسی جدال نمی‌کرد، پنجه به روی کسی نمی‌انداخت، دریای حلم و صبر و حوصله بود، در خدمتگزاری عاشق بود همانگونه که جد وی امیرالمومنین و خلف صالح وی شهید خدمت شهید جمهور آیت الله شهید رئیسی دقیقاً آن سعه صدر و حلم و بردباری و تحمل مخالف، نپرداختن به حاشیه، چشم دوختن به هدف دغدغه مردم داشتن را شهید رئیسی هم از شهید بهشتی به ارث برده بود.

آیت‌الله صدیقی عنوان کرد: شهید بهشتی شخصیتی ممتاز بود اگر نگوییم بی‌نظیر بود کم نظیر بود، امام به او مدال داد که شهید بهشتی یک ملت بود.

وی گفت: شهید بهشتی در عین نرمش، سعه صدر و اخلاق نرم اسلامی قاطع و مواضع‌اش انقلابی ولایت مدار بود بنی صدر و جریان منافقین و ملی‌گراها ایشان را منزوی کردن مانند جدش امیرالمومنین به وی تهمت زدند.

وی تصریح کرد: شما نمی‌دانید تهمت چگونه پر و بال یک فرد فعال را قیچی می‌کند و او را گوشه نشین می‌کند و روی بیرون آمدن پیدا نمی‌کند، شهید بهشتی را با تهمت‌های خودشان و با او عظمت فکری و قدرت تشکیلاتی و دولت سازی و کادرسازی و معنویت و خشوع و خضوع در برابر پروردگار متعال گوشه نشین کردند.

وی افزود: اما خون او تولد مجددی بود که هم انقلاب را آبیاری و احیا کرد و هم خود وی جلا پیدا کرد و شناخته شد. لذا یاد خاطره این پرچمدار سترگ نظام جمهوری اسلامی بزرگ می‌داریم که نه یک فرد بود بلکه یک ملت بود دلسوز و متدین و مردمی و متعبد به ولایت بود.

آیت‌الله صدیقی اظهار کرد: وقتی به او می‌گفتند روزنامه‌ها این همه مطلب علیه شما مطلب می‌نویسند چرا از خودت دفاع نمی‌کنی گفت امام به من فرموده است.

وی ادامه داد: شهید بهشتی هم در فقه مجتهد و هم در عرفان عارف بود و می‌گفت من این آرامش را از علامه طباطبایی گرفته‌ام. علامه طباطبایی عارف واصلی بود و در حکمت و فلسفه صاحب نظر و در رشته‌های مختلف نظریه‌پرداز بود اما نسبت به امام رهبری و رهبری و ولایت منم نداشت.

دکمه بازگشت به بالا