همکاری برنامه آبادیران با بنیاد تعاون بسیج برای حمایت از طرح‌های اولویت‌دار

با انعقاد توافق‌نامه همکاری میان برنامه آبادیران و یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد تعاون بسیج روی طرح‌های اولویت‌دار این بنیاد سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش مجله خانواده، در حاشیه سومین روز نمایشگاه آبادیران توافق‌نامه همکاری میان دفتر مردمی‌سازی دبیرخانه برنامه ملی آبادیران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و یکی از شرکت‌هاب وابسته به بنیاد تعاون بسیج برای حمایت از شرکت‌های زیر مجموعه این بنیاد به امضا رسید.

موضوع این توافق‌نامه اشتراک منابع، امکانات و حمایت‌های معاونت علمی با منابع و امکانات شرکت مذکور در راستای کمک به تجاری‌سازی محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به منظور ایجاد اشتغال، حل مسائل و رفع چالش مناطق محروم و تکمیل زنجیره ارزش محصولات به وسیله بهره‌مندی و به‌کارگیری دانش و فناوری و نیز حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک در مناطق کمتر برخوردار تعیین شده است.

در این مراسم حمیدرضا شکری، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و مدیر برنامه ملی آبادیران، با اشاره به مفاد این توافق‌نامه اظهار کرد: اختصاص خط اعتباری به مبلغ ۷۵۰ میلیارد ریال به منظور مشارکت در پروژه‌های دانش‌بنیان و تامین سرمایه در گردش با عقد مشارکت مدنی به شرکت‌های دانش‌بنیان مطابق با ضوابط داخلی این شرکت و اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به صورت تسهیلات لیزینگ و … برای تولید و توسعه محصولات دانش‌بنیان مطابق با ضوابط داخلی شرکت از موضوعات توافق در این همکاری مشترک است.

وی اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد ریال به عنوان تسهیلات نمونه‌سازی به هسته‌های فناور بر اساس ضوابط داخلی این شرکت را از دیگر موارد توافق در این توافق‌نامه اعلام کرد و یادآور شد: این منابع قرار است از سوی این شرکت در اختیار شرکت‌ها قرار گیرد تا در جهت رفع نیازهای تعاون بسیج فعالیت کنند.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور اضافه کرد: در مجموع، این توافق همکاری امروز با حجم ۱۰۰ میلیارد ریال به امضای طرفین رسیده است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در این مراسم همچنین مجتبی خرسندی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه و سرمایه‌گذاری را از برنامه‌های این شرکت نام برد و گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان روی ۵۰ طرح شرکت در راستای مسائل اولویت‌دار بنیاد تعاون بسیج سرمایه‌گذاری شده است.

خرسند، زمینه‌های فعالیت این شرکت را IT، ICT، گردشگری، خدمات درمانی و غیره نام برد و یادآور شد: این نمایشگاه فرصتی برای هم‌رسانی نهادهای مختلف برای رفع نیازها است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا