اقتصادی

قیمت دلار امروز ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ / دلار درجا زد

به گزارش خبرگزاری مجله خانواده، اسکناس دلار روز گذشته با کاهش ۵۰۰ تومانی به کانال پایین‌تر برگشت. معامله‌گران معتقدند اخبار مربوط به نشست شورای حکام و تصمیمات در خصوص ایران بر روند قیمت اسکناس دلار در روز شنبه تاثیر می‌گذارد.

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: قیمت دلار روز گذشته با کاهش ۵۰۰ تومانی به پله هشتم از کریدور پنجم برگشت. امروز نیز قیمت دلار در محدوده‌های مذکور در بازه ۵۰ تومانی نوسان دارد.

Screenshot 2024-06-06 at 12.57.20 PM

فعالان بازار ارز معتقدند حرکت رنج دلار متاثر از دخالت سیاست‌گذار و کاهش تقاضا است. آنها می‌گویند بازارساز در تلاش است با ارزپاشی عرضه و تقاضا را در تعادل نگه دارد. برخی از فعالان بازار نیز معتقدند سیاست‌گذار با ارزپاشی قیمت دلار را در بازار آزاد مهار کرده است.

تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند اگر قیمت دلار از نیمه کانال ابتدایی کریدور ششم فراتر رود، روند صعودی این اسکناس آغاز خواهد شد؛ در غیر این صورت بازار در حرکت رنج قرار خواهد داشت.

تحلیلگران اقتصادی احتمال تداوم روند رنج را بالا می‌دانند و معتقدند تعطیلات هفته جاری به رکود بازارها دامن زده است. کارشناسان اقتصادی کاهش بیشتر قیمت اسکناس آمریکایی را به عوامل بنیادی خارج از تحلیل‌های اقتصادی وابسته می‌دانند.

یورو ۶۳ هزار تومانی شد

گفتنی است قیمت درهم امروز با رقم ۱۶ هزار و ۱۴۰ تومانی در حال معامله است و نسبت به روز چهارشنبه ۴۰ تومان ارزان شد. قیمت تتر روی رقم ۵۸ هزار و ۷۵۰ تومانی در حال معامله است.

قیمت پوند انگلیس با کاهش ۱۵۰ تومانی با قیمت ۷۵ هزار و ۱۲۰ تومانی در حال معامله است و یورو نیز روی رقم ۶۳ هزار ۹۳۰ تومانی ایستاده است و کاهش ۲۰۰ تومانی دارد.

گفتنی است اسکناس دلار و حواله دلار امروز ۱۰۰ تومان گران شد. اسکناس دلار با رقم ۴۵ هزار و ۲۸۰ تومان و حواله دلار با رقم ۴۲ هزار و ۲۷۸ تومان عرضه شد.

۲۲۳۲۲۵

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا