۳۵۰۰ ناظر اجرایی در استان زنجان بر انتخابات نظارت دارند

مجله خانواده/زنجان رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان زنجان گفت: مردم زنجان شکوه حضور را آفریدند و با حضور در پای صندوق رای به آرمان‌ها لبیک گفتند.

محمدجواد محمدی امروز (جمعه ۸ تیرماه) با حضور در کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات چهاردهمین دئوره انتخابات ریاست جمهوری در استان زنجان و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی در دو مرحله برگزار شد و فرصت ما برای این روند در انتخابات ریاست‌جمهوری کم بود ولی با همه توان کار را شروع کردیم و موفق شدیم شرایط لازم برای برگزاری انتخابات را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: ۳۵۰۰ از عوامل نظارت در استان در روند انتخابات مشارکت دارند. در رابطه با تخلفات نیز مواردی ثبت شد ولی تخلفی منجر به جرم نبوده و عمده موضوع عدم رعایت بی‌طرفی از سوی عوامل نظارت بود و قبل از شروع فرآیند رسمی انتخابات عذر این افراد خواسته شد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان زنجان گفت: بر اساس قانون، مجریان و ناظران انتخابات امانت‌دار مردم بوده و از ورود به مباحث انتخاباتی منع شده‌اند.

او با بیان اینکه شورای نگهبان در مؤلفه سلامت انتخابات نقش اصلی را ایفا می‌کند، گفت: اعضای هیئت نظارت استان و شهرستان‌ها اشرافیت لازم را به فضای انتخابات استان دارند و با هرگونه تخلفی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا