استان ها

ترکیه آماده رفع موانع تبادلات تجاری با ایران است

ترکیه آماده رفع موانع تبادلات تجاری با ایران است

سرکنسول جمهوری ترکیه در ارومیه با ابراز خرسندی از حضور خود در ارومیه گفت: فرهنگ غنی و کهن آذربایجان غربی و مردمان خوب این منطقه در کنار وجود اشتراکات فرهنگی و اجتماعی بین 2 کشور بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری مجله خانواده از آذربایجان غربی، جنیت آکبال تاکید کرد: باید موانع تبادلات اقتصادی بین دو کشور ایران و ترکیه تسهیل شود که در این خصوص همه اهتمام خود را به کار خواهیم گرفت.

وی افزود: با تمام توان برای رفع موانع کاری و پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و امنیتی بین 2 کشور تلاش خواهیم کرد تا ظرفیت های همکاری ایران و ترکیه بیش از پیش به منصه ظهور برسد.

وی با اشاره به همایش آتی استانداران آذربایجان غربی و استان های مرزی ترکیه در شهر وان اضافه کرد: به زودی با برگزاری این همایش، نشست‌های تخصصی بین استانداران دو طرف برگزار خواهد شد که اهتمام برای این امر، نشان از عزم جدی برای رفع موانع مرزی است.

سرکنسول جدید ترکیه در ارومیه با بیان اینکه برخی از موضوعات میان 2 کشور مربوط به استان‌های مرزی و آذربایجان‌غربی است، افزود: برای بالا بردن سطح تجارت همه جانبه باید زیرساخت‌های هدف را نیز تامین کرد و از این رو درصدد رفع مشکلات ساختمانی مرزی از سمت ترکیه در پایانه هم مرز با بازرگان هستیم.

آکبال با قدردانی از توجه ویژه استاندار آذربایجان غربی در راستای توسعه همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه گفت: مردم ترکیه و جمهوری اسلامی ایران سالیان سال است که همچون دوست و برادر بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر بوده اند و این روند با نگاه ویژه مسوولان 2 طرف به ویژه استاندار آذربایجان غربی روز به روز بهتر خواهد شد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا