استان ها

برگزاری رویداد جامع «کار و تک» با حضور ۳۰ شرکت در دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش مجله خانواده از اصفهان، رویداد «کار و تک» دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف آشنایی دانشجویان با صنایع بزرگ اصفهان یکم و دوم آبان ماه در این دانشگاه برگزار می‌شود.

«حضور ۳۰ شرکت و صنایع بزرگ استان اصفهان در رویداد کار و تک»

ذاکرحسین فیروزه، مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به حضور ۳۰ شرکت استان اصفهان و هشت صنعت بعنوان حامی این رویداد، گفت: هدف این نمایشگاه معرفی شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان اصفهان به دانشجویان دانشگاه به ویژه دانشجویان سال آخر کارشناسی است که تصمیم دارند وارد محیط کار بشوند.

وی ادامه داد: همچنین دانشگاه زمینه و بستری را فراهم کرده که دانشجویان تحصیلات تکمیلی بتوانند پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری خود را در صنعت تعریف کنند؛ این نمایشگاه در برقراری ارتباط راحت‌تر و گسترده‌تر این دانشجویان با صنایع و شرکت‌ها تاثیر مثبت دارد.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به استقبال شرکت‌ها برای حضور در این رویداد عنوان کرد: تاکنون حدود ۳۰ شرکت بزرگ مستقر در استان اصفهان اعلام آمادگی برای حضور و مشارکت در برگزاری نمایشگاه کار و تک داشته و هشت شرکت صنعتی بزرگ نیز حامی این رویداد هستند.

وی افزود: شرکت‌ها و صنایع مستقر در استان اصفهان در سال‌های اخیر به شدت نیازمند جذب نیروی کار و متخصص به ویژه در سطوح بالاتر به عنوان مدیر یا طراح هستند؛ این شرکت‌ها در این مدت به شدت تقاضامند چنین نمایشگاه و بستری بودند که بتوانند با دانشجویان راحت‌تر ارتباط برقرار کنند.

فیروزه در ارتباط با حوزه تخصصی صنایع شرکت‌کننده در این نمایشگاه بیان کرد: این شرکت‌ها در حوزه‌ مواد، مکانیک، شیمی و مهندسی شیمی، کشاورزی، نرم‌افزار، نفت و پتروشیمی و همه حوزه‌های مرتبط با دانشکده‌هایی که در حوزه صنعت و فناوری کار می‌کنند، حضور دارند. هوش مصنوعی نیز در صنایعی مثل مجتمع فولاد مبارکه، شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری فولاد مبارکه و گروه صنعتی انتخاب کاربرد دارد.

وی در ادامه گفت: هرکدام از حامیان رویداد با شرکت‌های تابعه خود حضور داشته و خواستار حوزه‌های جدید مثل هوش مصنوعی هستند که در صنعت آن‌ها کاربرد دارد.

«استقبال شرکت‌ها و صنایع استان اصفهان برای حضور در کار و تک»

فیروزه با اشاره به اینکه شرکت‌ها و دانشجویان در نمایشگاه کار دانشکده برق و کامپیوتر در دو سال گذشته استقبال خوبی داشته‌اند، تصریح کرد: به علت استقبال دانشجویان و صنایع شرکت‌کننده در نمایشگاه دانشکده برق و کامپیوتر، معاونت فرهنگی و مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه تصمیم گرفتند که این رویداد را در مقیاس کل دانشگاه برگزار کنند.

وی اضافه کرد: تاکنون حضور شرکت‌ها خیلی خوب بوده و همچنان شرکت‌های دیگر متقاضی حضور در نمایشگاه هستند اما به دلیل سایر خدمات که باید در نمایشگاه ارائه شود از پذیرش شرکت‌های جدید معذور هستیم.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد: بخش اجرایی این رویداد توسط انجمن‌های علمی دانشکده‌ها انجام می‌شود و دانشجویان در حمایت، تبلیغ و اطلاعرسانی آن به خوبی عمل کرده‌اند؛ اگر بازخوردهای برگزاری این رویداد از دانشجویان و شرکت‌ها خوب باشد، دانشگاه تصمیم دارد در سال‌های آتی نیز بصورت متوالی برگزار کند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی درکنار این رویداد افزود: عناوین کارگاه‌های آموزشی رزومه نویسی، مصاحبه شغلی، مهارت‌های اشتغال‌پذیری و آشنایی با صنعت مدرن متاورس است که در دانشگاه برگزار می‌شود. یکی از این کارگاه‌ها هم بصورت پیش‌رویداد در ۲۶ آنلاین ماه برگزار شد و بقیه در طول برگزاری نمایشگاه برگزار خواهند شد.

«رونمایی از سامانه کاریابی دانشگاه صنعتی اصفهان در افتتاحیه رویداد کار و تک»

فیروزه با بیان اینکه افتتاحیه نمایشگاه در روز دوشنبه در سالن کنفرانس ریاست دانشگاه صنعتی برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم مدیرعاملان یا نمایندگان شرکت‌ها و حامیان حاضر و روسای دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های دانشگاه حضور دارند. اهداف برگزاری رویداد و شیوه‌های همکاری صنعت و دانشگاه محوریت گفت‌وگوهای برنامه افتتاحیه است.

وی ادامه داد: سامانه کاریابی دانشگاه نیز در مراسم افتتاحیه معرفی و رونمایی خواهد شد؛ این سامانه در دانشگاه راه‌اندازی شده و تا حدود دو ماه آینده تکمیل می‌شود اما اکنون هم قابل بهره‌برداری است.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به سامانه کاریابی دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: این سامانه بستری دائمی برای برقراری ارتباط بین دانشجویان متقاضی کار و صنایع و شرکت‌های علاقه‌مند برای جذب متخصص است؛ همچنین مثل یک نمایشگاه کار دائمی خواهد بود که در آن برای کار عرضه و تقاضا وجود دارد.

فیروزه با اشاره به برگزاری رویداد تاک‌شو در حاشیه رویداد کار و تک عنوان کرد: مرکز پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه با موضوع آشنایی با سیاست‌های فولاد مبارکه در اکوسیستم نوآورانه کشور، گروه صنعتی انتخاب با موضوع مهارت‌های موردنیاز بازار کار آینده و مجتمع صنعتی سپاهان باتری با موضوع سبک مدیریت و رهبری در تفاوت نسل‌ها در روزهای برگزاری رویداد برای دانشجویان تاک‌شو ارائه می‌کنند.

وی درخصوص برگزاری مسابقه میان نو دانشجویانی که در این نمایشگاه حضور می‌یابند، اضافه کرد: در هفته گذشته تراکت این رویداد میان نودانشجویان توزیع شده و یک قرعه‌کشی در بین کسانی که در این نمایشگاه حضور یابند، برگزار می‌شود؛ هدف این برنامه ایجاد علاقه و رغبت برای نودانشجویان، آشنایی آن‌ها با صنایع و تاثیر مثبت در برنامه‌ریزی برای گرایش و دروس تخصصی آن‌ها است.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا